Da se zna zbog čega je traka oko ruke Srbina

© AP Photo / Martin MeissnerSrpski fudbaler Dušan Tadić
Srpski fudbaler Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 14.04.2022
Ajaks je na krilima Dušana Tadića nastavio trk ka tituli prvaka Holandije. Gol i asistencija kapitena Srbije i „kopljanika“ obezbedili su nova tri boda u preokretu protiv Sparte iz Roterdama u 29. kolu Eredivizije - 2:1 (0:1).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Dušan Tadić je po ko zna koji put opravdao epitet aspolutnog lidera diva iz Amsterdama čiji je kapiten.
Gubila je četa Erika ten Haga od autsajdera Sparte golom De Kampsa iz 33. minuta, da bi u drugom poluvremenu Ajaks predvođen srpskom desetkom uspeo u potpunosti da preokrene rezultat.
Tadić je prvo u 49. minutu asistirao Klasenu, da bi u 62. minutu bio precizan sa linije penala, što je njegovom timu obezbedilo trijumf i učvršćeno prvo mesto sa 72 osvojena boda, čak sedam više od prvog pratioca PSV-a iz Ajndhovena koji ima utakmicu manje.
Momak iz Bačke Topole nastavlja da pobošljava svoj dabl-dabl učinak ove sezone. Trenutno je na koti 15 kada su golovi u pitanju, dok ima čak 20 asistencija u svim takmičenjima.
Tadić je takođe peti strelac Eredivizije sa 12 pogodaka, prvi je njegov saigrač Francuz Sebastijan Ale sa 20 postignutih golova, drugi je Karlson iz AZ Alkmara (14), a treći Riki van Folfksvinkel koji je takođe postigao 14 golova.
Srpski fudbaler Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 09.04.2022
Strašni Vlahović – novi gol Srbina za pobedu Juventus /video/
Fudbaleri Čelsija na utakmici protiv Sautemptona - Sputnik Srbija, 1920, 09.04.2022
Šampion Evrope iskalio bes na Svecima: „Madriđani, da li gledate?“