Šampion Evrope iskalio bes na Svecima: „Madriđani, da li gledate?“

© REUTERS / PETER NICHOLLSFudbaleri Čelsija na utakmici protiv Sautemptona
Fudbaleri Čelsija na utakmici protiv Sautemptona - Sputnik Srbija, 1920, 09.04.2022
Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostovanju Sautempton 6:0 u 32. kolu Premijer lige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Aktuelni šampion Evrope iskalio je bes na Svecima posle poraza od Brentforda i Real Madrida, te u dobrom raspoloženju očekuje revanš četvrtfinala Lige šampiona.
Navijači Čelsija bili su raspevani tokom utakmice, te se tako sa tribina moglo čuti: „Madriđani, da li gledate?“, aludirajući na revanš protiv Reala u kom će Čelsi morati da nadoknadi dva gola ako hoće do polufinala (3:1 u prvom meču za Madriđane).
Ubedljiva pobeda biće vetar u leđa ekipi Tomasa Tuhela, a da li će uspeti da dođu do čuda na Santjago Bernabeuu saznaćemo u utorak 12. aprila.
Klub iz Londona furizno je otvorio utakmicu postigavši četiri gola za pola sata igre.
Prvi je mrežu protivnika načeo Markos Alonso u osmom minutu.
Samo osam minuta kasnije u listu strelaca upisao se Mejson Maunt.
Ubrzo je na semaforu bilo 0:3. Verner je iskoristio poklon odbrane i sigurnom završnicom postigao je treći gol za Čelsi.
Plavci se nisu tu zaustavili u prvom poluvremenu. Deset minuta posle gola Vernera, mrežu protivnika zatresao je i Kai Haverc.
Sa rezultatom 0:4 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.
U nastavku utakmice gosti iz Londona postigli su još dva gola. U 49. minutu Verner je drugi put na utakmici savladao golmana protivnika.
Konačan rezultat postavio je Mejson Maunt u 54. minutu. Iskoristio je odbitak i pogodio za 0:6.
Od ostalih utakmica izdvajaju se pobede Brajtona protiv Arsenala, Lidsa protiv Votforda, dok je Everton ranije u toku dana savladao Mančester junajted.