Drama u Madridu posle koje je slavio Mančester – Liverpul ugasio Benfiku posle remija

© AP Photo / Manu FernandezMančester siti
Mančester siti - Sputnik Srbija, 1920, 13.04.2022
Fudbaleri Mančester Sitija odigrali su remi 0:0 protiv Atletiko Madrida u četvrtfinalu Lige šampiona i obezbedili plasman u polufinale je su u prethodnoj utakmici slavili (1:0). U isto vreme izjednačeno je bilo na Enfildu gde su Liverpul i Benfika dali po tri gola. Polufinale obezbedio je Liverpul posle ukupnog skora 6:4.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Utakmica na Enfildu počela je u snažnom ritmu sa obe strane, a prvu priliku imala je Benfika preko Evertona u 12.minutu, ali je lopta otišla pored leve stative.
Dva minuta ranije u Madridu, Džon Stons, fudbaler Mančester sitija našao se u prilici da postigne gol protiv Atletika, ali udarac glavom nije bio dovoljno precizan.
Prvi gol pao je na Enfildu kada je u 21. minutu loptu u mrežu Benfike poslao Ibrahima Konte za 1:0.
Deset minuta kasnije izjednačio je Gonsalo Romes, dok u Madridu i dalje nije bilo golova što je išlo na ruku gostujućoj ekipi koja nosi prednost od prošlog susreta (1:0).
Liverpul se nije povukao iako je imao veliku prednost iz prošle utakmice, a u 55. minutu Dijego Žota doneo je novu prednost.
U isto vreme, Antoni Grizman pokušao je da donese prvi gol Atletiku ali to je bila samo još jedna neuspešna šansa.
Liverpul je nastavio sa dominacijom i već u 65. minutu Roberto Firmino povećao je prednost na 3:1 i deluje ugasio snove Benfike.
Malo je falilo da se pet minuta kasnije zatrese mreža u Madridu, Rodrigo de Paul odlično je primio loptu, ali ona prolazi pored desne stative.
Roman Jaremčuk nije se predao i smanjio prednost Benfike u 73. minutu, a Darvin Nunez potom pogađa za izjednačenje osam minuta pred kraj regularnog dela igre.
Dok je Benfika poravnjavala rezultat u Madridu su počele nesuglasice koje su dovele do velikog komešanja.
Felipe je uklizao, Fil Foden je pao, da bi ga Felipe ponovo šutnuo i to van terena. Foden se vratio u teren ali je ušao Stefan Savić i krenuo da ga izbacuje sa terena.
U sukob su ušli Stefan Savić i Ake i igrači oba tima izašli su na teren. Kulminiralo je crvenim kartonom za Felipea.
Dok su se nade Benfike ugasile pošto je ukupan rezultat bio 6:4, u Madridu se igralo još devet minuta.
Ederson je sa dve sjajne odbrane spasao Mančester i poslao svoj tim u polufinale.