Heroj zamalo nije igrao – jedan papir je mogao da spreči magiju

© AP Photo / Manu FernandezNapadač Real Madrida Karim Benzema
Napadač Real Madrida Karim Benzema - Sputnik Srbija, 1920, 07.04.2022
Karim Benzema, fudbaler Real Madrida, postigao je tri gola protiv Čelsija u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, a postojala je mogućnost da uopšte ne izađe na teren.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Karim Benzema na neverovatan način doneo je pobedu Real Madridu u Londonu (3:1), a meč je mogao da se završi potpuno drugačije jer je fudbaler naljutio trenera Karla Anćelotija.
Kako bi ušli na stadion svi članovi tima uključujući i fudbalere morali su da imaju akreditaciju koju je Benzema izgubio, zbog čega se Anćeloti našalio i rekao da neće da pusti Francuza da igra.
„Rekao sam mu da neće igrati večeras jer je izgubio akreditaciju bez koje ne može da se uđe na stadion“, otkrio je nepoznati detalj Anćeloti.
Benzema je ušao na stadion i na istom zatresao mrežu dva puta u prvom poluvremenu (21. I 24. minut) , da bi već u 46. minutu kompletirao het-trik. Ništa od toga ne bi bilo moguće da maser Real Madrida nije pronašao akreditaciju.
„Sve je spasio naš maser. On je pronašao Karimovu akreditaciju i svi smo se smejali nakon toga. O Karimu nemam previše toga da kažem, on je zaista fantastičan“, rekao je Anćeloti.
Maestralni Francuz trenutno ima 11 golova u osam utakmica Lige šampiona i definitivno je glavni šraf tima.
Fudbaleri Čelsija imaće izuzetno težak zadatak u drugoj četvrtfinalnoj utakmici, pogotovo ako Benzema ostane u istom raspoloženju.
„Karim Benzema je sve bolji iz dana u dan, on je kao vino“, opisao je Anćeloti Francuza.
Benzema je „iftario“ odnosno pojeo prvi obrok za ceo dan tek 13 minuta pre početka utakmica, da bi kasnije bez problema postigao tri gola.
Francuz je veoma posvećen islamu i posti svaki ramazan.
Partizan - AEK - Sputnik Srbija, 1920, 07.04.2023
Dan kada se odigrala najprkosnija fudbalska utakmica u istoriji – usred Beograda /foto, video/