Siti „slomio“ Atletiko, Liverpul jednom nogom u polufinalu /video/

© AP Photo / Dave ThompsonFudbaleri Mančester sitija proslavljaju gol protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona
Fudbaleri Mančester sitija proslavljaju gol protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 05.04.2022
Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula ostvarili su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.
Mančester siti je pobedio Atletiko Madrid rezultatom 1:0 na domaćem terenu, dok je Liverpul u Lisabonu savladao Benfiku sa 3:1.
Siti je potpuno dominirao protiv Atletika na Etihadu, pa je meč završen sa 13-2 u šutevima i 68-32 u posedu lopte.
I pored toga, izabranici Pepa Gvardijole nisu uspevali da probiju bedem gostiju iz Madrida.
Napadi su se ređali, dobrih prilika je bilo, ali se presudna dogodila u 70. minutu kada je posle sjajnog prodora Foden uposlio Kevina de Brujnea, a Belgijanac pokazao zašto je jedan od najboljih igrača sveta.
Situacija u Portugaliji se dosta drugačije odvijala, pošto je Liverpul već posle nešto više od pola sata uspeo da potpuno demorališe domaće navijače.
Benfiku je načeo Konate u 17. minutu, da bi prednost duplirao Mane u 34. minutu utakmice.
Portugalski klub je dobro otvorio nastavak igre i do 1:2 došao već u 49. minutu preko Nunjeza, ali je četa Jirgena Klopa uspela da sačuva svoju mrežu.
Da situacija bude još lošija po autsajdera u ovom meču, bivši igrač Porta Luis Dijas je u 87. minutu poslao još jednu loptu iza leđa Vlahodimosa za konačnih 1:3.
Druga dva četvrtfinala na programu su u sredu, kada od 21.00 Čelsi dočekuje Real Madrid, a Viljareal Bajern Minhen. Revanši su na programu za nedelju dana.