U Barseloni konačno sunčano – Pedri poslao rafal Sevilji /video/

© AFP 2023 / JONATHAN NACKSTRANDPedri
Pedri - Sputnik Srbija, 1920, 04.04.2022
Fudbaleri Barselone upisali su pobedu protiv Sevilje, rezultatom 1:0 u 30. kolu španske lige, a heroj utakmice bio je mladi Pedro Gonzales Lopez poznatiji kao Pedri koji je u 72. minutu postigao odlučujući pogodak.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Pobednička atmosfera u Barseloni odaje utisak kao da se slavni španski klub polako vraća na staro.
Najpre je savladan Real Madrid, a sada Sevilja i to za drugo mesto na tabeli.
Fudbaleri Barselone hrabrije su ušli u utakmicu i trudili se što više da prete, a pretnje su prerasle u gol u 72. minutu.
Usman Dembele poslao je precizan pas do Pedrija, koji je lukavo obezbedio sebi prostor i maestralno poslao loptu pravo u gol Jasina Bunua.
Nisu fudbaleri Sevilje do kraja uspeli da se probude i obezbede barem remi. Najbliži da postigne gol bio je Ludvig Avgustinson i to u 93. minutu, ali na kraju nije bilo pogotka.
Mladi Pedri potvrdio je još jednom da poseduje raskošan talenat koji pokazuje od svoje debitanske utakmice za Barselonu.
Prethodni gol, takođe od velike važnosti momak rođen 2002. godine postigao je u osmini finala Lige Evrope protiv Galatasaraja kada je Barseloni doneo izjednačenje, a Pjer Emerik Obamejang pobedu.
Gol protiv Sevilje Pedri je uporedio upravo sa pogotkom iz Istanbula.
„Gol? Sličan onom koji sam dao u Turskoj. Kada vidim uklizavanje, napravim fintu i kada sam šutnuo loptu znao sam da ide u gol“, pojasnio je mladi Pedri.
Barselona trenutno 57 bodova, isti broj kao i Sevilja i Atletiko Madrid, ali deluje da su Katalonci u boljoj formi.
Vlahovićev saigrač u suzama napustio derbi /video/
Saša Kalajdžić – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2022
„Žigić iz Beča“ oduševio herojskim činom: „Saša je izuzetno reagovao!“ /video/
Aleksandar Filimonov, nekadašnji golman i reprezentativac Rusije - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2022