Jokić se borio, ali nije mogao protiv raspucanog Bukera

© AP Photo / David ZalubowskiSrpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici Denver - LA Klipers
Srpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici Denver - LA Klipers - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2022
Nikola Jokić pružio je još jednu odličnu partiju u najjačoj ligi sveta, ali to nije bilo dovoljno da Denver izbegne treći poraz u poslednja četiri susreta. Bolji od Nagetsa bili su Finiks Sansi rezultatom 140:130 predvođeni razgoropađenim Devinom Bukerom koji je susret završio sa 49 poena.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Jokić je odlično otvorio meč i još jednom je pokazao da je apsolutni lider Denvera u svakom smislu te reči.
Uvodna deonica protekla je u rezultatskom egalu - 31:31, kao i veći deo susreta, s obzirom na to da se pitanje pobednika odlučivalo u poslednjih pet minuta.
Nosio se hrabro Denver sa najjačim timom NBA lige u čijim redovima je blistao Devin Buker. Nemilosrdno je Amerikanac zatrpavao koš Nagetsa koji nisu imali rešenje za njega, a potvrda za to ogleda se u činjenici da je već u prvoj četvrtini postigao 17 poena.
S druge strane, Jokić je pružio novu MVP partiju, postigao je 28 poena, imao je po šest skokova i asistencija za 32 minuta provedenih na parketu uz samo jedan promašaj iz igre.
Ipak, i to je bilo malo da bi se pariralo raspucanim Sansima koji su vodeći tim lige.
Izabranici Montija Vilijamsa ubacili su u viši stepen prenosa u samom finišu i tada su stekli prednost posle koje Denveru nije bilo povratka.
U odlučujuću četvrtinu u „Bol areni“ ušlo se rezultatom 106:104 , a Jokić je posle kraćeg predaha bio ponovo na parketu. Nanizao je Somborac brzih 11 poena i očekivala se neizvesna završnica, ali su se s druge strane pitali Sansi.
Kris Pol se vratio posle 15 utakmica zbog povrede levog palca i bilo je očigledno koliko mu je nedostajala košarka i same utakmice. Iskusni plej postigao je 17 poena uz četiri skoka i čak 13 asistencija za 30 minuta provedenih na parketu.
Uz Bukera i Pola odličan je bio i Mikal Bridžis koji je postigao 22 poena, dok je Jokić imao podršku od Bounsa Hajlanda koji je ubacio 23 poena.
Finiks je zadržao prvo mesto Zapadne konferencije sa učinkom 60-14, dok je Denver ostao šesti sa 43 pobede i 31 porazom.