Medvedev šokantno poražen – Đoković se vraća na vrh!

© AP Photo / Marcio Jose SanchezDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2022
Danil Medvedev, ruski teniser, doživeo je šokantan poraz u trećem kolu turnira u Indijan Velsu od Gaela Monfisa u tri seta (4:6, 6:3, 6:1) i time ozvaničio povratak Novaka Đokovića na prvu poziciju ATP liste.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Medvedev je igrao odlično igrao u prvom setu, ali je posle drugog i izjednačenja potpuno potonuo i prepustio inicijativu Francuzu koji se nalazi na 28. mestu rangiranja najboljih tenisera sveta.
Ovakav ishod duela znači da će Novak Đoković od sledećeg ponedeljka ponovo biti prvi teniser sveta, a Medvedev će izgubiti taj status.
Novak Đoković i Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2022
Đoković prestigao Medvedeva... Ili, ipak, nije!
Monfis je meč otvorio svojim servisom, prilika za brejk nije bilo do devetog gema i do tog momenta rivali su bili sigurni – Medvedev više jer u šestom gemu protivniku nije dozvolio nijedan poen.
To je značilo preuzimanje ritma, Rus je u devetom gemu napravio brejk, a u desetom je na isti način okončao set.
Nastavak je bio daleko dramatičniji, Monfis je u četvrtom gemu napravio brejk i usledila je hitra reakcija Medvedeva u dugom gemu.
U osmom Monfis je napravio ključnu razliku, a u devetom gemu iskoristio je prvu set loptu i izjednačio.
Sa dobrom formom Francuz je nastavio u trećem setu, napravio je dva brejka u ranoj fazi seta i stekao ogromnu prednost od 4:0.
Medvedev je uspeo da osvoji jedan gem i prekine seriju, spasao je potom i pet meč lopti, ali je tu bio kraj – Monfis će se u narednom kolu sastati sa mladim Špancem Karlosom Alkarasom koji je savladao zemljaka Roberta Bautistu Aguta.