Partizan oseća posledice „petarde“ – Zvezda ima šansu da preuzme vrh

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićKvinsi Menig
Kvinsi Menig - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Fudbaleri Partizana su se posle „petarde“ od Fejenorda u Ligi konferencije, neočekivano „sapleli“ u Humskoj protiv Napretka iz Kruševca, odigravši meč bez golova u 27. kolu Superlige. Crno-beli bi zbog kiksa mogli da izgube prvo mesto već u ponedeljak ukoliko Crvena zvezda savlada Metalac.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Posle teškog poraza od Fejenorda u osmini finala Lige konferencije (5:2), fudbaleri Partizana morali su da se oporave i zaprete Napretku.
Miran tempo je obeležio prvih nekoliko minuta utakmice a onda je Kvinsi Menig pao u šesnaestercu, međutim nije bilo ni govora o penalu prema proceni sudije.
Počeo je Partizan nakon toga da napada, ali su fudbaleri Napretka odolevali i odlično se branili.
Lazar Marković i Igor Vujačić nastavili su sa ofanzivom, ali na semaforu su i dalje stajale nule.
Prvo poluvreme završeno je egalom, iako su igrači Partizana delovali bolje na terenu.
Nastavili su crno-beli u napadačkom ritmu, ali lopta nije želela u gol. Šanse su se ređale, a Napredak je počeo da troši vreme.
U 81. minutu šansu je imao Petar Kunić, ali lopta je pogodila stativu, a uz to je bio i ofsajd.
Sve je manje ostalo vremena za Partizan koji nije uspeo da iskoristi nijednu šansu, a posledice bi i te kako mogle da se osete.
Crvena zvezda ukoliko u ponedeljak savlada Metalac preuzeće lidersku poziciju na tabeli, a to joj donosi i domaćinstvo u večitom derbiju kada usledi plej-of.
Crno-beli su u nokdaunu posle petarde u Humskoj, i očigledno je da se loša partija odrazila i na domaću ligu.
Ćirilični transparent na utakmici Hajduk Split - Rijeka - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Odjeci skandala u Splitu – privedeno 89 osoba pre, za vreme i posle utakmice Hajduka i Dinama