Haos u Holandiji – topovski udari prekinuli meč rivala Partizana /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Fejenord, Partizanov rival u Ligi konferencije, pobedio je posle preokreta poslednjeplasirani Cvole 1:2 (1:0), a meč su obeležile ružne scene i prekid. Naime, navijači domaćih zasuli su topovskim udarima i petardama teren u drugom poluvremenu i glavni sudija je bio primoran da prekine utakmicu Eredivizije.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Na krilima ubedljive pobede u Beogradu, Fejenord je otišao na megdan najgorem timu u holandskom šampionatu u okviru 26. kola Eredivizije.
Tim iz Roterdama bio je apsolutni favorit, ali su domaći preko Van Polena u zaustavnom vremenu prvog poluvremena uspeli da stignu do prednosti.
Pravi karambol dogodio se u kaznenom prostoru Fejenorda, posle jednog centaršuta s desne strane, lopta je preletela šesnaesterac, stigla je zatim u srce peterca. Usledio je snažan udarac levom nogom posle kojeg se lopta odbila od prečku iza gol linije.
U nastavku je Fejenord uspeo da dođe do potpunog preokreta preko Sinistere i Desersa, a golovi su postignuti u 67, odnosno 78. minutu.
Ipak, prethodno je meč u 75. minutu bio prekinut na deset minuta zbog divljanja navijača Cvolea i ubacivanja pirotehnike na teren.
Fejenord je izbegao bruku pred revanš sa Partizanom u četvrtak na "De Kajpu", dok su se crno-beli sapleli protiv Napretka u Humskoj.
Dejan Stanković, trener FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Stanković najavio „grmljavinu“ i jednu bitnu promenu u Zvezdi
Ćirilični transparent na utakmici Hajduk Split - Rijeka - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Odjeci skandala u Splitu – privedeno 89 osoba pre, za vreme i posle utakmice Hajduka i Dinama