Šta se dešava u Indijan Velsu? Teniserke suočene sa pritiskom, zaplakala i Ruskinja

Amanda Anisimova - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Amanda Anisimova, američka teniserka ruskog porekla, povukla se u sred meča sa Lejlom Fernandes zbog velikog pritiska.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Mečevi ženske konkurencije u Indijan Velsu doneli su velika iznenađenja i postavili pitanje: Kako se na terenu izboriti sa pritiskom?
Amanda Anisimova zabrinula je ljubitelje belog sporta kada je u sred meča sa Lejlom Fernandes odlučila da napusti teren.
Amerikanka je dobila prvi set rezultatom 6:2, da bi i drugi set otvorila na sjajan način, brejkom.
Set je bio dinamičan, ali je Anisimova ponovo imala rezultat u svojim rukama i vođstvo od 5:4.
Ipak, Anisimova je u tim momentima poklekla pod pritiskom, set je otišao u produžetak, a Amerikanka je izgubila taj-brejk i to bez osvojenog poena.
Kada je trebalo da se uđe u odlučujući set, Anisimova je usled pritiska odlučila da preda meč, ali je sudija zamolio da najpre sačeka odluku supervizora.
Teniserka nije želela da sačeka već je u suzama napustila teren.
Aplauz je stigao sa tribina, ali i od mlade Lejle Fernandes, a nakon meča ostalo je jasno da je pritisak i dalje jedan od problema sa kojim se neke teniserke kao i njihove kolege teško bore.
Nakon Anisimove, i Naomi Osaka koja je Grend slem šampionka sa terena u Indijan Velsu izašla je u suzama nakon poraza od Veronike Kudermetove.
Japanka se borila sa bezobzirnom publikom i vređanjem, a pritisak koji je imala zbog toga pretvoren je u suze.
Naomi Osaka plače nakon što je doživela uvrede sa tribina u Indijan Velsu - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022