Španski teniser Rafael Nadal - Indijan Vels - Sputnik Srbija

Nadal je neuništiv – nestvaran preokret u Indijan Velsu!

Rafael Nadal pobedio je Sebastijana Kordu posle neverovatnog preokreta – 6:2, 1:6, 7:6 (3) – u drugom kolu Indijan Velsa.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Nadala u trećem kolu očekuje duel protiv Britanca Danijela Evansa.
Španski teniser bio je pred porazom, imao je dva brejk zaostatka u trećem setu (2:5), ali je neverovatnom serijom uspeo da se vrati u meč.
Mladi Amerikanac se uplašio pobede, počeo mnogo da greši i iskusni Nadal je oberučke prihvatio poklone koje mu je protivnik davao.
Rafa se vratio, a meč je na kraju odlučen u taj-brejku. Korda je i tu imao šansu, vodio je 3:2 i imao je dva servisa, međutim, ponovo se uplašio.
Nadal je dobio taj-brejk i na kraju, verovatno ni on sâm ne zna kako, se plasirao u treće kolo Mastersa u „kalifornijskoj pustinji“.
Sputnjik se u prenos uključio nakon prva dva seta u kojima nije bilo mnogo borbe. Prvi set pripao je Rafi, drugi Sebu, a zatim je u trećem usledio haos.
Opširnije pogledajte u našem blogu.
Pogledajte i šta su Amerikanci rekli o zabrani igranja Novaku Đokoviću u Americi.
00:20 13.03.2022
00:05 13.03.2022
6:2, 1:6, 6:6 - idemo u taj-brejk!
1:0 - poen za Nadala.
1:1 - pomučio se Korda da dođe do poena, i došao je.
2:1 - mini-brejk Nadal.
2:2 - Korda uzvratio! Vraća mini-brejk.
2:3 - još jedan mini brejk Amerikanca! Strašan forhend Korde.
3:3 - mini-brejk za mini-brejkom. Nadal dolazi do izjednačenja.
4:3 - nova greška Korde. Neverovatno šta se dešava.
5:3 - odličan servis. Nadal pred pobedom.
6:3 - tri meč lopte Nadal!
7:3 - POBEDA RAFE!

00:00 13.03.2022
6:2, 1:6, 5:6 - peti gem zaredom za Nadala
Sada je on na gem do trijumfa. Korda servira za ostanak.
Amerikanac je imao brejk loptu, ali je čist forhend izbacio u aut.
23:54 12.03.2022
6:2, 1:6, 5:5 - neverovatno...
Sunovrat Sebastijana Korde. Nema drugog objašnjenja osim - uplašenog.
Imao je Korda sve u svojim rukama, ali je odjednom, pod tremom, počeo da greši i poklanja poene protivniku.
Idemo dalje...
23:49 12.03.2022
6:2, 1:6, 4:5 - novi gem za Nadala
Potvrdio je brejk iz prethodnog gema. Ipak, Korda će ponovo imati šansu da servira za pobedu.
23:45 12.03.2022
6:2, 1:6, 3:5 - uplašio se Amerikanac...
Trema ga je ubila u ovom gemu. Odigrao je stegnuto i Rafa je to iskoristio da vrati jedan brejk zaostatka.
23:39 12.03.2022
6:2, 1:6, 2:5 - novi brejk Sebastijana Korde!
Nadal je pred eliminacijom.
23:35 12.03.2022
6:2, 1:6, 2:4 - briljira!
Potvrdio je brejk dvadesetjednogodišnji Amerikanac!
Na dva gema do najveće pobede u karijeri je Korda.
23:29 12.03.2022
6:2, 1:6, 2:3 - brejk Korde!
Strašan tenis igra Korda! Jednu brejk loptu nije iskoristio, ali zato jeste drugu i sada je jako blizu senzacije.
Strašnom forhend dijagonalom došao je do brejka koji će u narednom gemu pokušati da potvrdi.
23:19 12.03.2022
6:2, 1:6, 2:2 - Korda ne popušta
Napravio je pritisak Rafa, ali mladi Amerikanac drži visok nivo igre. Za sada bez brejk lopte u drugom setu.
23:14 12.03.2022
6:2, 1:6, 2:1 - Rafa zaigrao bolje
Strašnom forhend paralelom dolazi do gema. Podigao je nivo igre Španac.
23:13 12.03.2022
23:11 12.03.2022
6:2, 1:6, 1:1 - odlična igra Korde
Amerikanac je nastavio sa odličnom igrom. Gem je dobio rutinskim volejom na mreži.
23:09 12.03.2022
6:2, 1:6, 1:0 - prvi gem za Rafu
Bez većih problema Nadal je osvojio uvodni gem trećeg seta.
Dobro došli!
Drugi set je završen, Korda ga je dobio ubedljivih 6:1 i sada sledi treći, odlučujući period.