Zvezdi je sreća okrenula leđa, ali nije gotovo: „Hrabro, ne i ludo – rani gol menja sve“

© Foto : Youtube Screenshot/@Super liga SrbijeDejan Stanković
Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 11.03.2022
Crvena zvezda poražena je od Rendžersa 3:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope, ali zbog svega što se dogodilo na Ajbroksu, jasno je da je rezultat previsok. Tri gola poništena su crveno-belima, Katai je promašio jedanaesterac, pa trener Dejan Stanković nema šta da zameri ekipi. Naprotiv, ponosan je i poručuje da je ostao revanš.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Sve što se izdešavalo u „paklu“ stadiona Ajbroks nedvosmisleno je pokazalo da je sreća okrenula leđa šampionu Srbije.
Morelos i Tavernije kaznili su svaku grešku Zvezde, dok s druge strane video tehnologija (VAR) nije bila saveznik crveno-belih. Na sve to i promašen penal Aleksandra Kataija, kao i prečka Gelora Kange, samo su potvrda da je rezultat ne oslikava na pravi način stanje stvari na terenu.
Trener Dejan Stanković poručio je na konferenciji za medije da nema šta da zameri svojim učenicima, kao i da će ekipa u revanšu narednog četvrtka zaigrati ofanzivno od prvog minuta.
Na pitanje da li će se usuditi da sa trojicom napadača atakuje ka golu Rendžersa, Stanković je imao spreman odgovor:
„Nije uopšte problem u formaciji. Kalkulisani rizik, kao što je i bio u Glazgovu. Mislim da smo bili dovoljno ofanzivni. Videli ste u drugom poluvremenu opet smo izašli sa dva špica i Kataiejm kao polušpicem. Kanga i Mića Ivanić bila su dva unutarnja vezna. Probali smo u rombu da igramo. Imali smo nekoliko šansi iz toga. Sigurno da ćemo u revanšu opet izaći hrabro, ali ne i ludo. Utakmica traj 90 minuta, jedan rani gol može da promeni sve. Iako ne dođe, nastavićemo da igramo hrabro, jedino to mogu da obećam“, poručio je trener Zvezde Dejan Stanković.
Podsetimo, Zvezda je povela preko Kataija već u trećem minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.
Usledio je prekršaj Srnića, a Tavernije je realizovao penal u 11. minutu. Samo 120 sekundi kasnije novi poništen gol Crvene zvezde i ponovo Katai nije imao sreće.
A, onda novi rolerkoster i novi gol u mreži Milana Borjana u 15. minutu.
Neverovatna dešavanja i nesreća koja je pratila Zvezdu na Ajbroksu nastavljeni su u 24. minutu kada je Katai promašio penal.
Konačnih 3:0 u Glazgovu, postavio je Balogun u 51. minutu, pa crveno-belima ostaje da se nadaju čudu u grotlu Marakane, koja će nesumnjivo biti dupke puna narednog četvrtka.
Detalj sa utakmice Rendžers - Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2022
Zvezdin košmar u Škotskoj u režiji ofsajda, penala i „usijanog“ VAR-a
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Rendžers - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2022
24 minuta Zvezdinog pakla /video/