Partizan - Fejenord - Sputnik Srbija

Počelo je vatrometom, završilo se „petardom“ – debakl Partizana u Beogradu!

Fudbaleri Partizana su doživeli katastrofalan poraz u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija od ekipe holandskog Fejenorda – na svom terenu su izgubili rezultatom 5:2.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Sjajnu su uvertiru igrači Partizana imali pred početak meča, navijači su priredili spektakl vatrometom, ali nisu ni sumnjali da će sat i po vremena kasnije napustiti stadion u Humskoj 1 sa zvukom „petarde“ u ušima.
© SputnikVatromet Partizan - Fejenord
Vatromet Partizan - Fejenord - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2022
Vatromet Partizan - Fejenord
Crno-beli su poveli u 13. minutu preko Bibrasa Natha, u 21. je izjednačio Jens Tornstra, a na početku drugog poluvremena, u 46. minutu Partizanu je prednost vratio Nemanja Jović, sjajnim golom.
I to je bilo sve od Partizana – usledila je goleada gostiju, Siril Desers je u 52. izjednačio, Lucarel Gertruida u 65. doneo vođstvo, Luis Sinistera je povisio u 71, a tačku na meč u 77. minutu, drugim golom, stavio je Tornstra.
Partizan je igrao bez prvog napadača Rikarda Gomeša, posle postignutog gola se povredio Bibras Natho, a ponovo je bez učinka ostao kapiten ekipe Lazar Marković.
Fudbaleri Partizana su se odmah našli pod velikim pritiskom, Fejenord je krenuo otvoreno, napadao je sa devetoricom fudbalera i crno-beli su morali da se usmere na odbranu svog gola zbog čega je izostala kreativnost u napadu.
Do desetog minuta čak tri velika ataka imali su Holanđani, Partizan je preko Jojića pokušavao da zapreti, ali iz tih akcija nije bilo čak ni kornera, ali...
Tri minuta kasnije, Menig se našao na ivici kaznenog prostora rivala sa trojicom čuvara oko sebe, uspeo je da ih prevari, dodao je Nathu koji je iz punog trka šutnuo i plasirao loptu u donji ugao.
Tom prilikom iskusni Izraelac je povredio prepone, igrači Fejenorda nisu želeli da izbace loptu u aut i došlo je do koškanja fudbalera dva tima iz kog je najdeblji kraj izvukao Menig, dobivši žuti karton.
Natha je zamenio mladi Jović i odmah je imao priliku, ali je u 20. minutu došlo do izjednačenja – odbrana Partizana je popustila, dozvolila je da se rivali dodaju u kaznenom prostoru, a Tornstra je imao dovoljno vremena da pogleda gol, namesti se i šutira pravo u mrežu.
Svega sedam minuta je trajala prednost Partizana koji je od tog momenta ostao „zakucan“ pred svojim golom i grčevito se borio da izbegne preokret, iako je mogao do gola već u 21. minutu, ali je Vujačić skinuo loptu sa noge Joviću i „odigrao“ za rivale.
Do kraja poluvremena Partizan se branio, Jović je imao jednu priliku za dobar centaršut, nije bio dobar u tome, ali se ispravio već u prvom minutu nastavka kada je postigao spektakularan gol volejem.
Nažalost, Partizan je ponovo ispustio vođstvo, šest minuta je bilo potrebno rivalu da „zbuni“ odbranu crno-belih i to je iskoristio Desers za laku egzekuciju iznenađenog golmana Popovića.
Fejenord je lako stigao do dve velike prilike posle svega nekoliko minuta, srećom po crno-bele otvoreni šutevi nisu iskorišćeni, a trener Partizana Stanojević je tek posle dva primljena gola i evidentne promaje u sredini terena od početka meča odlučio da na teren pošalje drugog defanzivnog vezistu – Jevtović se našao na terenu umesto Meniga.
Nije ni to pomoglo, ofanziva Fejenorda je dala rezultat u 64. minutu, Sinistera je prevario trojicu igrača Partizana, posle odbijanja lopte ona je stigla pravo na nogu Gertruidi koji je zatresao mrežu.
Samo šest minuta kasnije i Sinistera se upisao u strelce, briljantnim udarcem iz voleja koji su svi igrači na terenu samo ispratili pogledom.
Potpuna katastrofa crno-belih kompletirana je u 77. minutu – Saničanin, Vujačić i Popović su izgledali kao da su tog trenutka počeli da se bave fudbalom i to je iskoristio Tornstra za svoj drugi gol u meču.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:37 10.03.2022
90' – Kraj!
Katastrofa Partizana... Revanš deluje kao ekskurzija, a san o četvrtfinalu Lige konferencija – iluzija.
20:30 10.03.2022
87' – „Gledaju da ne prime šesti“
Tako izgledaju fudbaleri Partizana...
20:19 10.03.2022
77' – Peti gol u mreži Partizana!
Haos u ekipi Partizana iskoristio je Tornstra za peti gol, Saničanin nije znao na koju stranu ide, Vujačić je pao preko Popovića i to je bilo dovoljno.
Partizan gubi 5:2.
20:13 10.03.2022
70' – Partizan tone!
Četvrti gol za Fejenord – Sinistera, prelep pogodak iz voleja.
Katastrofa Partizana, 4:2.
20:11 10.03.2022
69' – Puka sreća!
Sinistera je iz kaznenog prostora neometan šutirao preko gola.
68' – Auh...
Jojić je bez potrebe šutirao iz prve, bio je u ofsajdu, sudija to nije primetio, mogao je da povede loptu još koji metar, ali je odlučio da odmah reaguje i to veoma, veoma loše.
20:09 10.03.2022
65' – Živkovićev dobar pokušaj
Desni bek Partizana je levom nogom iz centralnog dela šutirao odličan, ali je Bijlov bio spreman za reakciju.
20:06 10.03.2022
64' – Partizan gubi!
Sinistera je trojicu igrača Partizana prevario, ušao je u kazneni prostor, Popović je odbio loptu, ali je na nju naleteo Gertruida i zakucao je u mrežu.
Partizan gubi 3:2.
19:59 10.03.2022
56' – Jevtović menja Meniga
Stanojević je posle dva primljena gola odlučio da na teren pošalje drugog defanzivnog veznog fudbalera i to umesto igrača koji je pokazao najviše živosti od svih kolega iz napadačkog reda.
19:55 10.03.2022
53' – Sreća!
Nelson je opet bio sam, srećom šutirao je pored gola.
19:52 10.03.2022
52' – Opet izjednačenje!
Neverovatno! Samo šest minuta Partizan je imao vođstvo, opet smušena reakcija odbrane i opet rivali na pravom mestu.
Ovoga puta Desers je zatresao mrežu za 2:2.
19:51 10.03.2022
49' – Saničanin!
Sjajno je defanzivac Partizana probao glavom, ali je udarac bio nedovoljno jak.
19:48 10.03.2022
45' – Gol! Jović!
Prvi napad Partizana i gol! Lopta je dugo putovala ka kazenenom prostoru, Vujačić je probao glavom, ona se odbila na ivicu kaznenog prostora gde je spreman čekao mladi Jović, snažno je šutirao iz voleja desnom nogom i zatresao mrežu!
Partizan vodi 2:1!
19:32 10.03.2022
45' – Poluvreme!
Partizan je odigrao katastrofalno poluvreme, osim gola Natha nema momenta koji je vredan pomena, pa čak ni situacija u kojoj je Vujačić gotovo sprečio Jovića da postigne pogodak.
Holanđani su brži, jači, organizovaniji, a Partizan je gotovo 40 minuta igre morao da se brani.
Stanojević mora nešto da promeni ako se nada pobedi – rezultat je 1:1.
19:31 10.03.2022
45' – Nokaut!
Saničanina je lopta iz slobodnog udarca nokautirala.
19:29 10.03.2022
43' – Šteta!
Marković je povukao kontranapad, pronašao Jovića, ali je mladi krilni napadač uputio katastrofalan centaršut posle koga se lopta otkotrljala u gol-aut.
19:26 10.03.2022
40' – Viktorija!
Igra se samo pred golom Partizana!
19:24 10.03.2022
39' – Ofsajd, srećom!
Zatresla se mreža Partizana, pukom srećom Desers se našao iza leđa Saničanina...
19:23 10.03.2022
38' – Opet šansa!
Sinistera je protunjao desnim bokom, bacio je na leđa Vujačića, ali je njegov udarac u korner izbacio Saničanin.
19:21 10.03.2022
36' – Partizan ne može do lopte
Fejenord ima 66 odsto poseda i napravio je dvostruko više dodavanja (213-105).