Detalj sa utakmice Rendžers - Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezdin košmar u Škotskoj u režiji ofsajda, penala i „usijanog“ VAR-a

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Rendžersa u Glazgovu 3:0 (2:0) u prvoj od dve utakmice osmine finala Lige Evrope.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ekipa Dejana Stanković u prvih 25 minuta utakmice nije imala sreće i taj period umnogome je uticao na dalji razvoj.
Za manje od pola sata igre Zvezdi su poništena dva gola, Aleksandar Katai je promašio penal, i na sve to Milan Borjan je dva puta morao da vadi loptu iz mreže.
Da će ovo biti košmarna noć u Glazgovu moglo je da se oseti u trećem minutu kada je gol Aleksandra Kataija poništen zbog malog ofsajda.
Samo nekoliko minuta kasnije usledio je hladan tuš. Srnić je zahvatio po nozi igrača Rendžersa, a arbitar je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku.
Tavernijer je bio precizan i Rendžers je poveo 1:0.
Samo dva minuta kasnije, u 13. minutu, viđena je i drugi poništen gol šampionu Srbije. Katai je ponovo bio u malom ofsajdu i na semaforu je ostalo 1:0.
Košmarni početak nastavio se u 15. minutu. Odbrana Zvezde nije dobro reagovala, lopta je došla do Morelosa koji je preciznim udarcem savladao Borjana.
Za samo petnaest minuta Zvezda je primila dva gola i dva su joj poništena. I taman kada se mislilo da ne može gore od toga, Katai je promašio penal.
Mirko Ivanić oboren, arbitar je dosudio penal, a odgovornost je preuzeo Katai. Najbolji fudbaler Zvezde šutirao je u desni ugao, a golman Rendžersa je odbranio.
Košmarno poluvreme za crveno-bele i do kraja utakmice ređale su se nesrećne situacije, što ispred gola protivnika, što ispred spostvenog.
Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:0 za Rendžers.
Drugih 45 minuta krenulo je u istom tonu – golom Rendžersa. Balogun je šutirao glavom, Borjan je bio nemoćan i domaćin je poveo 3:0.
Zvezda se digla ulaskom Bena i Pavkova, zaigrala je kao u prvom poluvremenu i ponovo je počela da stvara šanse.
Ben je u 62. imao odličnu priliku, deset minuta kasnije Kanga je pogodio prečku...
Devet minuta kasnije viđena je nova velika šansa.
Zvezda je nastavila sa napadima, a u 85. minutu i treći put joj je poništen gol. Ben se nalazio u ofsajdu pre nego što je zatresao mrežu i ostalo je 3:0.
Do kraja nije bilo golova i ostalo je 3:0 za Rendžers. Revanš utakmica igra se za sedam dana u Beogradu.
Utakmicu iz Škotske mogli ste da pratite uz Sputnjik sport.
23:02 10.03.2022
22:55 10.03.2022
Kraj!
Poraz Crvene zvezde u Škotskoj.
22:53 10.03.2022
90' – 3:0 – još tri minuta igre u Glazgovu
22:47 10.03.2022
85' – 3:0 – ponovo gol iz ofsajda...
Ben se našao u nedozvoljenoj poziciji.
22:46 10.03.2022
84' – 3:0 – udarac Bena u živi zid
Dobra šansa iz slobodnog udarca, ali loše izveden udarac.
22:43 10.03.2022
81' – 3:0 – neverovatne stvari u Glazgovu
Lopta neće pa neće u gol protivnika.
22:40 10.03.2022
78' – 3:0 – dobra reakcija Borjana
Dobro je bio pozicioniran i odbranio je udarac.
22:34 10.03.2022
72' – 3:0 – prečka Kange!
Neverovatno koliko crveno-beli nemaju sreće... Bomba Kange i prečka.
22:32 10.03.2022
71' – 3:0 – Dragović sa gol linije
Borjan je bio savladan, ali je štoper Zvezde bio na pravom mestu.
22:31 10.03.2022
69' – 3:0 – Zvezda se trgnula
Dobra igra u ovim trenucima, ali crveno-beli ne uspevaju to da iskoriste.
22:24 10.03.2022
62' – 3:0 – velika šansa za Bena!
Rodić je centrirao, Ben je bio na drugoj stativi i propustio je veliku šansu.
22:23 10.03.2022
59' – 3:0 – žuti karton za Rodića, promene u Zvezdi
Pavkov je zamenio Ohija, a Ben je ušao umesto Srnića.
22:20 10.03.2022
57' – 3:0 – i gol bi značio
Zvezda je u kanalu, potopljena je u Glazgovu, ali više još pola sata igre. I jedan gol u mreži Rendžersa bi značio za revanš u Beogradu.
22:13 10.03.2022
51' – 3:0 – Zvezda u velikom problemu
Bologun je sjajno skočio i udarcem glavom savladao je Borjana.
22:11 10.03.2022
49' – 2:0 – sreća za Zvezdu
Kamara je loše reagovao i propala je kontra Rendžersa tri na dva.
22:08 10.03.2022
46' – 2:0 – počelo je drugo poluvreme!
21:52 10.03.2022
Poluvreme!
21:49 10.03.2022
45'+3 – 2:0 – ponovo ofsajd
Stopostotna šansa za Ohija. Ali, nalazio se u nedozvoljenoj poziciji.
21:46 10.03.2022
45' – 2:0 – odbrana Borjana
Dobra reakcija golmana Crvene zvezde.
21:43 10.03.2022
42' – 2:0 – velika šansa za Ohija
Uklizao je i nešto slabije zahvatio loptu. Golman Rendžersa je bez problema odbranio.