Tadić razbio prokletstvo bele tačke i razgalio Amsterdam

© AP Photo / Martin MeissnerSrpski fudbaler Dušan Tadić
Srpski fudbaler Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 06.03.2022
Dušan Tadić, kapiten fudbalske reprezentacije Srbije, još jednom je opravdao epitet heroja Ajaksa. Srbin je golom iz penala u 90. minutu uspeo da donese trijumf amsterdamskom divu – 3:2 (2:0), koji je prethodno ispustio dva gola prednosti protiv autsajdera RKC Valvajka.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).
PSV iz Ajndovena pobedio je Herakles rezultatom 3:1 i na kratko je zaseo na čelo Eredivizije. Čekao se odgovor Amsterdama, ali su stvari po „kopljanike“ bile daleko teže, nego što se to činilo pre susreta na „Johan Krojf areni“.
Ajaks je bio apsolutni favorit RKC-a, koji je 14-plasirani tim na tabeli. I povela je četa Erika ten Haga preko Sebastijana Alea u 33. minutu, da bi Francuz i četiri minuta kasnije ponovo pronašao put do mreže.
Činilo se da će Ajaks upisati novi rutinski trijum u holandskom šampionatu, ali se gosti nisu predavali.
Kramer je u 50. minutu uspeo da prepolovi prednost domaćina, da bi Van der Vene u 57. poravnao rezultat – 2:2 .
Vreme nije radilo za Tadića i drugove i usledila je dramatična završnica, a Srbin je ponovo izrastao u heroja.
Posle penala koji je dosuđen u 90. minutu, Tadić je preuzeo odgovornost, iako je u prvoj polovini februara u istoj sedmici dvaput promašio najstrožiju kaznu, ovoga puta je bio na visini zadatka, čime je razgalio navijače amsterdamskog kluba.
Ajaks je na kraju teškom mukom stigao do pobede i povratka na prvo mesto Eredivizije, s obzirom na to da je zadržao dva boda prednosti u odnosu na PSV iz Ajndhovena.