Partizan spasao penal u Subotici! /video/

© Foto : FK PartizanFudbaler Partizana Bibars Natho
Fudbaler Partizana Bibars Natho - Sputnik Srbija, 1920, 06.03.2022
Fudbaleri Partizana savladali su Spartak iz Subotice rezultatom 1:0 u utakmici 26. kola Superlige Srbije.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).
Partizan je do pobede došao iz penala u 85. minutu utakmice, koji je realizovao vezista Bibars Natho.
Crno-beli su uspeli da upišu drugi trijumf u nizu i sačuvaju prvo mesto na tabeli ispred Crvene zvezde, koja sad ima pet bodova zaostatka, ali i utakmicu manje, što će nadoknaditi od 16.15 protiv Novog Pazara.
Partizan je prvu veću priliku stvorio i propustio već u desetom minutu, kada je prvo Gomešov udarac izblokiran, da bi odbijenu loptu iz odlične pozicije poslao samo u golmana domaćina Terzić.
Crno-beli su imali inicijativu tokom prvog poluvremena, češće su napadali, ali je Spartak opasno pripretio u nekoliko navrata, ali se uglavnom isticao golman gostiju Nemanja Stevanović.
Prvih 45 minuta završeni su odličnom prilikom za Uroševića, ali je ostalo 0:0.
Izabranici Aleksandra Stanojevića dominantno su ušli u drugo poluvreme i izuzetno ofanzivno krenuli ka golu Subotičana, kao što se i očekivalo.
Pred ulazak u poslednjih deset minuta viđeno je nekoliko prilika na obe strane, sjajan potez zabeležio je štoper Spartaka Šimura, a onda je sve stalo u 82. minutu.
Sudija Lukić je konsultovao VAR sobu zbog starta Ćurasovića nad Jovićem u kaznenom prostoru Spartaka, a nekoliko minuta kasnije dosudio je najstrožu kaznu.
Odgovornost je preuzeo Natho i pogodio za 0:1.
Partizan je imao još jednu solidnu šansu u nastavku, došlo je i do koškanja između igrača, pa i do crvenog kartona na klupi Spartaka, ali se sve na kraju relativno primirilo i sudija je odsvirao kraj posle čak osam minuta nadoknade.
U narednom kolu 12. marta Partizan dočekuje Napredak, dok Spartak istog dana gostuje Voždovcu.
Britanska biznismenka Amanda Stejvli po kupovini engleskog fudbalskog kluba Njukasla - Sputnik Srbija, 1920, 05.03.2022
Britanka stala u odbranu Abramoviča: Veoma sam tužna, nije pošteno