Zvezda preko „krova“ do vrha Superlige, čeka se odgovor Partizana /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2022
Na krilima trijumfa u 166. večitom derbiju (2:0) Crvena zvezda je savladala Voždovac rezultatom 3:0 (1:0) na popularnom „krovu“ i vinula se na vrh tabele Superlige. Crveno-beli su trenutno ispred Partizana sa bodom prednosti, ali i utakmicom više, s obzirom na to da crno-beli od 17 časova i pet minuta dočekuju Mladost.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odiseja“ (odysee.com).
Tim Dejana Stankovića ušao je kao apsolutni favorit u utakmicu 25. kola Superlige na gostojućem terenu protiv Voždovca.
Igralo se otvoreno od samog početka susreta, ali su mreže mirovale sve do 34. minuta kada je pogodio Mirko Ivanić za vođstvo Zvezde.
Upravo se pomenutim rezultatom otišlo na 15-minutnu pauzu. U nastavku susreta na stadionu na krovu TC Voždovac, četvorostruki uzastopni šampion Srbije uspeo je lako da upiše nova tri boda.
Prvo je Aleksandar Katai maestralno pogodio iz slobodnog udarca u 59. minutu, razgaliivši Delije koje su bile smeštene na tribini iza gola Voždovca, da bi tačku na „i“ stavio Ohi Omoidžuanfo pogotokom u 66. minutu.
Zvezda je tako stigla do 21. trijumfa posle 25 odigranih kola i ima 66 bodova, dok drugoplasirani Partizan sa utakmicom manje ima 65 bodova.
Četa Aleksandra Stanojevića može ekspresno da odgovori, s obzirom na to da već od 17 časova i pet minuta, dočekuje Mladost u Humskoj, gde će morati da vidaju rane zbog poraza u derbiju.
Goran Plavi Stevanović – novi selektor U21 reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2022