Rusi uzeli srebro i stigli do 20. medalje u Pekingu

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaRusija muška reprezentacija klizanje
Rusija muška reprezentacija klizanje
 - Sputnik Srbija, 1920, 15.02.2022
Ruski klizači osvojili su srebro u ekipnoj trci na Olimpijskim igrama u Pekingu, najsjajnije odličje pripalo je Norvežanima.
Danil Aldoškin, Sergej Trofimov i Ruslan Zaharov zauzeli su drugo mesto u ekipnoj trci, osvojivši 20. medalju za Zbornaja komandu na Zimskim Olimpijskim igrama.
Rusi su u finalu izgubili 2,38 sekundi od Norvežana Halgeira Engebrotena, Pedra Kongšuaga i Svere Luanda Pedersena (3:38,08).
Rusi su imali slabiju trku u odnosu na polufinale gde su postavili olimijski rekord, pobedivši Amerikance, s vremenom tri minuta, 36,61 sekundu.
Rusi sada imaju 20 medalja na ZOI u Pekingu, četiri zlatne, sedam srebrnih i devet bronzanih.