Partizan lako utišao Čair i vezao 11. trijumf u Superligi

© Foto : FK PartizanFudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija
Fudbaleri Partizana tokom utakmice sa Florom u Ligi konferencija - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2022
Fudbaleri Partizana trijumfalno su zakoračili u prolećni deo Superlige, jer su u Nišu savladali Radnički 2:0. Golove su postigli Rikardo Gomeš u 44. minutu i Slobodan Urošević u 85. minutu, te su crno-beli pobegli Crvenoj zvezdi na osam bodova, uz utakmicu više.
Crveno-beli od 17 časova dočekuju Čukarički.
Partizan je stigao na Čair kao izraziti favorit i uspeo je tu ulogu da opravda bez većih problema.
Od prvog sudijskog zvižduka glavnog arbitra Srđana Jovanovića tim Aleksandra Stanojevića je krenuo u juriš na sva tri boda.
Sredinom prvog poluvremena dogodila se jeziva scena kada je Stefan Mitrović kolenom naleteo na glavu golmana Aleksandra Popovića koji je završio bez svesti. Na svu sreću čuvar mreže crno-belih je dobro, pošto mu je posle pregleda u Kliničkom centru Niš konstatovan blaži potres mozga.
Zamenio ga je Nemanja Stevanović, a prvo poluvreme je zbog pomenutog prekida produženo čak sedam minuta. Ipak, pre nego što će početi da teče sudijska nadoknada na Čairu, gosti su preko Rikarda Gomeša uspeli da pronađu put do mreže. Reprezentativac Zelenortskih Ostrva pogodio je maestralno glavom na centaršut Kvinsija Meniga i bio je to njegov 19. gol u Superligi.
Malo je nedostajalo da posle minut igre Partizan duplira prednost pošto je Nikola Terzić levom nogom uzdrmao unutrašnju stativu Dujmovićevog gola.
Pomenutim rezultatom otišlo se na pauzu. U nastavku je viđena uspavanka, Partizan je rutinski čuvao rezultat, a novi gol viđen je u 85. minutu.
Slobodan Urošević bio je najprisebniji u kaznenom prostoru Radničkom, i posle prečke koju je pogodio Rikardo, uspeo je glavom da prebaci golmana Dujmovića i da postavi konačnih 2:0.
Crno-beli posle 22 odigrana kola Superlige imaju 20 pobeda, od čega čak 11 u nizu, uz dva remija i gol-razliku 59:6.
Marko Milovanović - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2022
Marko je sledeći crno-beli bombarder: „Za Partizan može da se igra samo iz ljubavi“