Grom iz Srbinove noge – u 94. minutu, za pobedu! /video/

© REUTERS / DANIELE MASCOLOSrpski fudbaler Nikola Milenković u dresu Fiorentine
Srpski fudbaler Nikola Milenković u dresu Fiorentine - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2022
Srpski fudbaler Nikola Milenković doneo je pobedu Fiorentini posle velike drame u četvrtfinalu italijanskog Kupa.
Fiorentina je iznenadila Atalantu u Bergamu i zabeležila pobedu rezultatom 3:2.
Gosti su poveli preko Pjonteka u devetom minutu, ali je na poluvremenu bilo 1:1 posle gola Zapakoste.
Domaćin je preokrenuo preko Boge u 56. minutu, da bi Pjontek upisao drugi gol na utakmici u 71. minutu.
Martines Kuarta je ekipu iz Firence ostavio sa igračem manje u 79, ali je onda u 94. minutu, kada su svi mislili da je sve gotovo, Milenković postigao jedan od najboljih golova u karijeri.
Fiorentinu u polufinalu Kupa Italije očekuje okršaj sa boljim iz duela Juventusa i Sasuola, kada bi Dušan Vlahović mogao da zaigra protiv svog bivšeg tima.
Drugi polufinalni par čine Inter i Milan.