Davidovac nosio Zvezdu do trijumfa nad Mornarom

© Foto : ABA liga / Crvena zvezda mtsDejan Davidovac
Dejan Davidovac - Sputnik Srbija, 1920, 30.01.2022
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar – 81:74 u 18. kolu ABA lige, čime su izbili na prvo mesto sa utakmicom više u odnosu na Partizan. Crveno-bele je do trećeg vezanog trijumfa u svim takmičenjima vodio Dejan Davidovac koji je utakmicu završio sa 18 poena.
Gosti iz Bara dobro su otvorili utakmicu i ekspresno su poveli 5:0, ali se domaćin sa dve brze trojke Markovića i Dobrića vratio, da bi Gordić poentirao za novo vođstvo Mornara – 7:6.
Brzo se igralo u tim trenucima „pljuštale“ su trojke na sve strane, da bi na kraju prve četvrtine četa Dejana Radonjića imala plus tri – 22:19.
Druga četvrtina donela je nastavak brze i efikasne igre, ali su zatim usledile odlične odbrane na obe strane, pa je viđena egal borba i rezultat je bio 19:19, te je Zvezda na odmor otišla rezultatom 41:38.
Treća četvrtina bila je tvrda, razigrao se Vajt pa je Dejan Radonjić bio primoran da pri vođstvu Zvezde 46:41, posle pet vezanih poena gostiju, zatraži tajmaut.
Kratki predah koristio je crveno-beliima koji su napravili seriju 8:0, a nju je presekao Jeremić koji je posle driblinga pogodio dvojku.
Do kraja je Zvezda stegla odbranu i uspela je da slavi u trećoj deonici rezultatom 20:12 što je bilo dovoljno da prilično rasterećno uđe u odlučujuću četvrtinu.
Ipak, daleko od toga da su se učenici Dejana Radonjića opustili jer bi to moglo skupo da ih košta. Vladimir Mihailović bio je izuzetno raspoložen za igru, ubacio je čak 26 poena, ali nije imao adekvatnu podršku ostalih saigrača jer je Sead Šehović bio sledeći sa 14 postignutih poena.
U taboru Crveno belih blistao je Dejan Davidovac koji je za 17 minuta provedenih na parketu ubacio 18 poena od čega čak četiri trojke, sledeći je bio Branko Lazić sa 13 poena.
Prednost Zvezde dostigla je u jednom trenutku i ogromnih 15 poena – 75:60. Na samo dva minuta pre kraja Zvezda je imala plus osam – 77:69, ali drama u finišu ipak nije izostala. Mornar je uspeo da priđe na pet razlike 79:74.
Ipak, crveno-beli su uspeli da odbiju taj napad i da na kraju slave rezultatom 81:74.
Bila je to prva pobeda Zvezde na domaćem terenu u 2022. godini, a Amerikanac Nejt Volters upisao je jubilarni 100. nastup u crveno-belom dresu.