Partizan prekinuo seriju loših rezultata – rutinska pobeda u Novom mestu

© Foto : ABA liga - Drago Perko - KrkaKevin Panter (KK Partizan) u duelu protiv KK Krka
Kevin Panter (KK Partizan) u duelu protiv KK Krka - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Košarkaši Partizana pobedili su Krku u Novom mestu 79:63 u 18. kolu ABA lige. Ekipa Željka Obradovića prekinula je niz od dva poraza zaredom u svim takmičenjima.
Crno-beli ostvarili su četrnaestu pobedu u regionalnom takmičenju, isto koliko ima i Zvezda, s tim što aktuelni šampion ima i dve utakmice manje.
Partizan se non-stop nalazio u prednosti, a otpor protivnika slomio je kraj treće četvrtine kada je razlika otišla na +16, 56:40.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Balša Koprivica sa 15 poena, Panter ga je pratio sa devet, a Smailagić je postigao 10 poena uz osam skokova.
Kod domaćina bolji od ostalih bio je Stipčević sa 12 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte.
Partizan je odlično ušao u utakmicu, od starta je nametnuo svoj ritam i posle deset minuta igre imao je dvocifrenu prednost - 23:11.
Ekipa Željka Obradovića održavala je prednost u drugoj deonici, s tim što je Krka mini serijom uspela da spusti zaostatak na jednocifren, te se na pauzu otišlo sa 39:30 za Partizan.
U nastavku duela Krka nijednom nije uspela da zapreti, crno-beli su rutinski održavali prednost i zasluženo su upisali 14. pobedu.
Partizan u narednom kolu čeka Borac, dok Krka gostuje Studentskom centru.
Trener ima jedan zahtev za Jokića: „Rekao sam mu već milion puta...“
Radonjić posle istorije u Pireju: „Velika pobeda, odbrana presudila“
Jokić je drugi put dobio veliko priznanje i opet je drugačiji od svih!