Cicipas izbegao debakl!

© AP Photo / Darron CummingsGrčki teniser Stefanos Cicipas
Grčki teniser Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 24.01.2022
Stefanos Cicipas, četvrti teniser sveta, preživeo je pravu dramu u duelu osmine finala sa američkim teniserom Tejlorom Fricom i uz veliku borbu je uspeo da ostvari pobedu i izbegne katastrofu – posle tri i po sata igre.
Cicipas je ostvario trijumf u tri seta, iako je dva puta gubio – 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4.
Grčki teniser je u prvom setu propustio da napravi brejk u petom gemu, ali je Amerikanac to učinio u sedmom čime je stekao ključnu prednost za osvajanje uvodnog perioda duela.
U nastavku su serviseri bili sigurni sve do desetog gema kada je Cicipas iskoristio prvu brejk i set loptu za izjednačenje, a u trećem je viđen pravi spektakl.
Fric je propustio četiri brejk prilike već u prvom gemu, u sedmom je iskoristio treću, a Cicipas je u devetom spasao čak tri set lopte – ipak nije četvrtu u desetom gemu koja je Fricu donela prednost od 2:1.
Cicipas je u četvrtom setu ključnu prednost stekao tek u osmom gemu, u devetom je spasao dve brejk lopte i sa 6:3 izborio „majstoricu“ u kojoj je uradio isto, u devetom je imao brejk, a u desetom je iskoristio prvu i jedinu meč loptu.
U borbi za polufinale Cicipas će igrati protiv Janika Sinera.