Silni Siner preko „domaćina“ do četvrtfinala u Melburnu

© AP Photo / Lynne SladkyItalijanski teniser, Janik Siner
Italijanski teniser, Janik Siner - Sputnik Srbija, 1920, 24.01.2022
Italijan Janik Siner igra fantastičan tenis u Melburnu, što je na svojoj koži osetio domaći takmičar Aleks de Minor kojeg je savladao rezultatom 7:6(3), 6:3, 6:4. Silni Siner plasirao se u četvrtfinale Australijan opena gde ga čeka pobednik duela Stefanos Cicipas – Tejlor Fric.
Siner je potpuno zasluženo i dominantno izborio učešće u svom drugom četvrtfinalu, posle Rolan Garosa 2020. godine.
U prvom setu vlada je ogromna neizvesnost, moglo je da ode na obe strane, s obzirom na to da nije bilo brejka i da je tajbrejk odlučivao o pobedniku.
U toj igri nerava bolje se snašao 20-godišnji Italijan koji je slavio rezultatom 7:3. Ipak, treba pomenuti da je Siner pri vođstvu De Minora 4:3 spasavao brejk lopte.
Vođstvo od 1:0 u setovima „dalo je krila“ Italijanu koji je u preostala dva seta bio dominantan.
U drugom setu je već u drugom gemu uspeo da „ukrade“ servis domaćem takmičaru, što je na kraju bilo dovoljno da slavi rezultatom 6:3 u setu koji je trajao 44 minuta.
Samo minut kraći bio je poslednji, treći set, u kojem je su viđena tri brejka. Jedan više ostvario je deseti igrač planete Janik Siner koji se trijumfom 6:4 plasirao u četvrtfinale prvog kalendarskog Grend slema.
U preostala tri četvrtfinala na AO sastaju se: Gael Monfis – Mateo Beretini, Rafael Nadal – Denis Šapovalov i Danil Medvedev – Feliks Ože-Alijasim.