Zvezda kroz dramu do pobede u Ljubljani!

© Sputnik / Lola ĐorđevićKošarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 24.01.2022
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedeviti u 17. kolu ABA lige u Ljubljani rezultatom 83:82 (28:28, 15:15, 22:21,18:18)
Crveno-beli i igrači Cedevite otvorili su na obe strane meč trojkama.
Zvezda je konstantno držala priključak za domaćom ekipom koja je čuvala prednost od četiri poena razlike na sredini prve četvrtine.
Dejan Davidovac izjendačio je na 14:14, ali je sa druge strane ponovo Cedevitu do prednosti doveo Melvin Edžam.
Problemi za crveno-bele počeli su posle koraka Ostina Holinsa, kada Jaka Blažić lako daje koš, a za njim i Zek Ogust.
Vratila se Zvezda preko Nikole Ivanovića i nekoliko loših napada Cedevite. Branko Lazić pogađa trojku za izjednačenje i na kraju prve deonice je rezultat bio 28:28.
Pojačali su igrači Zvezde odbranu u drugoj četvrtini i prednost je bila na njihovoj strani posle poena Holinsa.
Međutim potpuna egal utakmica igrala se preostalih osam minuta, istakli su se Ognjen Dobrić i Ognjen Kuzmić, ali je i sa druge strane odbrana bila dobro postavljena.
Na kraju prvog poluvremena sve je bilo kao i na početku, nerešeno 43:43.
Dugo se čekalo, ali razigrao se Nikola Kalinić koji odlično otvara treću deonicu. Iako nije imao veliku podršku kod saigrača, Kalinić je nastavio da rešeta koš Cedevite i uporno donosio novu prednost.
Sa druge strane, domaći tim imao je Ogusta koji je bio fantastičan u ofanzivnim skokovima i uspevao da konstantno preti crveno-belima.
Serija grešaka usledila je na obe strane, ali je ipak Zvezda sa minimalnom razlikom otišla na pauzu 65:64.
Neizvesno je bilo i u poslednjih deset minuta. Crveno-beli su držali prednost ali uz dosta grešaka.
Lazić je dao novu trojku, ali je Cedevitu i dalje spašavao Ogust. Egal utakmica igrala se sve do dva minuta pred kraj utakmice kada je Cedevita ponovo napravila razliku.
Jogij Ferel pogodio je za tri posle lošeg napada Zvezde, ali se Ivanović probudio u pravom trenutku i minut pred kraj smanjio prednost domaće ekipe.
Holins je ponovo dao trojku za crveno-bele, a potom je izveo fantastičnu blokadu nad Ogustom.
Ivanović je fauliran i Zvezda je preko slobodnih bacanja povela na sedam sekundi pred kraj utakmice, a na kraju i slavila rezultatom 83:82.
Holins je doneo pobedu Zvezdi i bio najbolji u timu sa 18 poena, četiri skoka i dve asistencije, dok je sa druge strane sjajnu utakmicu odigrao Blažić sa 21 poenom, čak 11 skokova i pet asistencija.