Marija stigao umor, kraj i za Dimitrova – pobeda Cicipasa

© AP Photo / Hamish BlairGrigor Dimitrov tokom meča sa Aslanom Karacevim
Grigor Dimitrov tokom meča sa Aslanom Karacevim - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Grčki teniser Stefanos Cicipas pobedio je Argentinca Sebastijana Baeza - 7:6, 6:7, 6:3, 6:4 i plasirao se u treće kolo Australijan opena, dok su Bugarin Grigor Dimitrov i Britanac Endi Mari završili takmičenje u Melburnu već u drugom kolu.
Cicipas se u početku mučio sa nezgodnim Argentincem koji je 88. teniser sveta.
Prvi set pripao je Grku posle tajbrejka i to ubedljivim rezultatom 7:1, da bi u drugom u tajbrejku slavio Argentinac 7:6(5).
Ruski teniser Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 20.01.2022
Kirjos se svađao, pogađao nemoguće, ali nije mogao protiv Rusa – Medvedev u trećem kolu!
U trećem i četvrtom setu je četvrti reket sveta potvrdio kvalitet i uspeo je da slavi 6:3, 6:4 i plasira se u treće kolo prvog Grend slem turnira.
Za razliku od Cicipasa, Grigor Dimitrov je poražen od Francuza Benoe Pera.
Uprkos tome što je bio Bugarin bio favorit, Francuz je bio izuzetno raspoložen za igru i pokazao je da ima samo jedan cilj, a to je da eliminiše Dimitrova, što je i uspeo.Borba je trajala tri sata i 22 minuta i okončana je posle četiri seta.
Prvi set pripao je Peru – 6:4, baš kao i drugi. U trećem setu vladala je drama iz koje je kao pobednik izašao Grigor, pobedivši u tajbrejku 7:6(4).
Ipak, bilo je to sve od Bugarina koji je u četvrtom setu izgubio od Benoe Pera 7:6(2), čime je izborio plasman u narednu rundu.
Britanac Endi Mari o kojem smo pisali prethodnih dana kada je kreirao čudo, pobedivši posle velike drame i maratona protiv Nikoloza Basilašvilija, elininisan je sa turnira u Melburnu.
Taro Danijel bio je koban po 35-godišnjeg Britanca i to posle samo tri odigrana seta rezultatom 6:4, 6:4, 6:4.
Uprkos tome što je Mari bio favorit, očigledno je maraton sa teniserom iz Gruzije u prethodnom kolu uticao na to da ne uspe da se oporavi i da ponovo pruži odličnu partiju.
S druge strane, Japanac, inače 120. reket sveta je bez većih problema uspevao da stiže do poena i da pravi brejkove u ključnim trenucima susreta. Sve je bilo gotovo posle dva sata i 49 minuta igre.