Ruski teniser Danil Medvedev - Sputnik Srbija

Kirjos se svađao, pogađao nemoguće, ali nije mogao protiv Rusa – Medvedev u trećem kolu!

Danil Medvedev, drugi teniser sveta, pobedom protiv Nika Kirjosa plasirao se u treće kolo Australijan opena - 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:2.
Navijači su očekivali spektakularan tenis, i tokom trećeg seta su ga dobili, ali Kirjos nije bio spreman za takav vid borbe u svim periodima susreta.
Medvedeva u trećem kolu igraće protiv Holanđanina Botika van de Zandshulpa.
Do sredine trećeg seta Australijanac se češće svađao sa glavnim sudijom i navijačima, nego što je pogađao vinere, te smo još jednom na delu videli njegov problematičan karakter.
Međutim, nakon toga smo, barem na kratko, videli smo i šta sve može i kakav talenat poseduje.
U završnici trećeg perioda odigrao je nekoliko spektakularnih udaraca i na kraju je uspeo da dođe do seta, čime je smanjio na 2-1 (7:6 (1), 6:4, 4:6).
Ipak, to je bilo sve što smo videli. Žaliće dugo Australijanac za propuštenom brejkom loptom na početku četvrtog seta.
Bio je u naletu, igrao je sjajan tenis, ali nije uspeo da iskoristi veliku šansu koja mu se ukazala i od tog trenutka pa nadalje na terenu je postojao samo jedan teniser.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
12:15 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 6:4, 2:6 - pobeda Danila Medvedeva!
12:08 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 6:4, 2:4 - brejk Medvedeva!
Sjajan pasing-šot Rusa kojim dolazi do brejka!
11:57 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 6:4, 1:2 - bez brejka na početku četvrtog seta
Teniseri sigurni na svojim servisima.
11:51 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 6:4, 0:1 - veliku šansu propustio je Kirjos
Imao je brejk loptu, poen u rukama, ali je forhend izbacio u aut. Medvedev se izvukao i zatim dobio gem.
11:39 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 6:4 - Kirjos se vraća u meč!
Australijski teniser Nik Kirjos - Sputnik Srbija
Spektakularan tenis Australijanca u završnici trećeg seta!
11:33 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 5:3 - atomski tenis Kirjosa u ovim trenucima
Potvrdio je brejk Australijanac. Rod Lejver arena je na nogama, Kirjos briljira i nalazi se na korak do seta.
11:28 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 4:3 - Rod Lejver arena je na nogama!
Spektakl Nika Kirjosa!
Strašan tenis Australijanca u ovom gemu! Brejk je napravio forhendom paralelom, a prethodno je osvojio sjajan poen na mreži.
11:25 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 3:3 - egal u trećem setu
Tri asa Kirjosa u ovom gemu. Raspoložen je i dalje Australijanac za igru, iako gubi 2-0.
11:13 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 1:2 - bez brejka na startu trećeg seta
Ali, pitanje je vremena kada će Medvedev napraviti pritisak na servis Australijanca.
11:09 20.01.2022
6:7 (1), 4:6, 0:1 - gem za Medvedeva, Kirjos se svađa
Arbitar je upozorio Kirjosa da požuri sa brisanjem znoja i Nik je krenuo u raspravu.
11:02 20.01.2022
6:7 (1), 4:6 - set za Medvedeva!
Razlika u fizičkoj spremi, a onda i u kvalitetu dolazi do izražaja u ovakvim trenucima. Medvedev je spremniji, bolji i to pokazuje u završnicama setova.
10:53 20.01.2022
6:7 (1), 4:4 - maratonski gem za Kirjosa
Spasao je brejk loptu Australijanac i na kraju je posle desetominutne borbe uspeo da dođe do izjednačenja.
10:42 20.01.2022
6:7 (1), 3:4 - i dalje bez šanse za brejk
Egal u drugom setu. Nije viđena nijedna brejka lopta, niti je Medvedev ili Kirjos bio blizu da dođe do šanse za brejk loptu.
10:35 20.01.2022
6:7 (1), 2:3 - pet brzih gemova
Pet gemova za petnaest minuta. U proseku traju tri minuta, što je izuzetno brzo.
6:7 (1), 0:1 - rutinski gem za Medvedeva
Bez problema osvaja uvodni gem drugog seta.
10:21 20.01.2022
10:13 20.01.2022
6:6 - idemo u taj-brejk!
1:0 - prvi poen za Australijanca. Odličan servis i zatim rutinski forhendom završava poen.
1:1 - Medvedev poravnava rezultat.
1:2 - siguran Rus. Nije dozvolio mini-brejk protivniku.
1:3 - dupla servis greška Kirjosa.
1:4 - zatim i loša procena. Dva mini brejka Medvedeva.
1:5 - novi poen za Medvedeva.
1:6 - pet set lopti za ruskog tenisera!
1:7 - Medvedev osvaja prvi set!
10:07 20.01.2022