Spektakl koji će Rusija pamtiti: „Ovo je fudbal!“ /foto, video/

© Sputnik / Aleksandr Galьperin / Uđi u bazu fotografijaFudbaleri Zenita
Fudbaleri Zenita - Sputnik Srbija, 1920, 09.12.2021
Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga odigrali su, prema mišljenjima mnogih, najbolju utakmicu jednog ruskog kluba u istoriji Lige šampiona, ostvarivši remi na domaćem terenu protiv londonskog Čelsija rezultatom 3:3, za šta je najzaslužniji gol u četvrtom minutu nadoknade.
Pravi spektakl je viđen na Gazprom areni u Sankt Peterburgu gde je gost, klub u vlasništvu ruskog biznismena Romana Abramoviča, poveo već u drugom minutu preko Tima Vernera.
Do poluvremena Zenit je spektakularnom igrom uspeo da preokrene, Klaudinjo je bio strelac u 38. minutu, a 180 sekundi kasnije Serdar Azmun je zatresao mrežu engleske ekipe za veliku radost gotovo 30.000 gledalaca na stadionu.
Poravnanje rezultata je usledilo u 62. minutu kada je precizan bio Romelu Lukaku, a u 85. minutu Nemac Verner je svojim drugim golom najavio pobedu Čelsija.
Međutim...
Četvrti minut nadoknade vremena drugog poluvremena nam je doneo spektakularan pogodak koji je delo Magomeda Ozdoeva.
Briljantnost šuta i reakcija Ozdoeva podsetila je na legendarni pogodak Zinedina Zidana u finalu Lige šampiona 2002. godine protiv Bajera iz Leverkuzena.
„Možda nije sličan, ali je prema emocijama blizu“, navedeno je u objavi portala sports.ru.
Slavni ruski sportski komentator Georgij Čerdancev je bio oduševljen predstavom ekipe Zenita.
„Zenit je bio sjajan. Jednostavno – sjajan! Jedna od najboljih utakmica ruskih timova u Ligi šampiona svih vremena!“, naveo je Čerdancev.
Njegov kolega Konstantin Genič je delio uzbuđenje.
„Ovo je fudbal! Lep, otvoren, sočan! Uvek treba igrati na ovaj način! Ko je protiv Zenita igrao zatvoreno u Ligi šampiona?“, apostrofirao je Genič.
Fudbaleri Zenita su odigrali za čast i oprostili su se od ovogodišnje sezone Lige šampiona pošto su grupno takmičenje završili na trećoj poziciji, iza Juventusa i Čelsija i nastaviće da igraju u Ligi Evrope.
Detalj sa utakmice Čelsi – Zenit - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2021
Šampion Evrope se „okliznuo“ u Sankt Peterburgu
Fudbaleri Barselone tokom utakmice protiv Bajerna u Minhenu u Ligi šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2021
Nova katastrofa evropskog giganta – Barsa se obrukala kao nijednom za 20 godina!