Nova katastrofa evropskog giganta – Barsa se obrukala kao nijednom za 20 godina!

© AP Photo / Matthias SchraderFudbaleri Barselone tokom utakmice protiv Bajerna u Minhenu u Ligi šampiona
Fudbaleri Barselone tokom utakmice protiv Bajerna u Minhenu u Ligi šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2021
Fudbaleri Barselone doživeli su novu katastrofu, pošto su posle poraza od Bajerna u šestom kolu grupne faze ispali iz Lige šampiona. To je prvi put još od 2001. da posrnuli katalonski gigant neć eproći u nokaut fazu LŠ.
Bajern je na domaćem terenu razbio Barsu rezultatom 3:0 i ostavio je na trećem mestu Grupe E – dovoljnom samo za Ligu Evrope.
Dalje će, uz Bavarce, ići Benfika, koja je savladala Dinamo iz Kijeva sa 2:0 u Lisabonu.
Golove za nemačku mašineriju postigli su Tomas Miler u 34, Liroj Sane u 43. i Džamal Musijala u 62. minutu utakmice.
Što se tiče duela u Portugaliji, lisabonske Orlove su u nokaut fazu oslali Jaremčuk i Žilberto, koji su u prvom poluvremenu, za samo šest minuta (u 16. i 22. minutu), rešili pitanje pobednika.
Ispadanje iz Lige šampiona bio je samo još jedan katastrofalan rezultat za ekipu koju je nedavno preuzeo legendarni Ćavi, a koja se u španskoj LaLigi trenutno nalazi na sedmom mestu.
Šok je doživeo još jedan španski klub – Sevilja, koja je poražena na gostovanju u Salcburgu sa 1:0, čime je austrijski tim u direktnom duelu izborio nokaut fazu Lige šampiona, a Špance poslao u Ligu Evrope.
Strelac jedinog gola bio je Noa Okafor u 50. minutu, a šanse gostiju uništio je Đoan Đordan, koji je u 64. minutu isključen zbog drugog žutog kartona.
Iz Grupe G će, pored Salcburga, u narednu fazu ići i Lil, koji je iznenađujuće lako savladao Volfsburg u Nemačkoj – 3:1.
Burak Jilmaz je načeo domaćina u 11. minutu, prednost je duplirao Džonatan Dejvid u 72, a Nemce je nokautirao Andre Gomeš u 78. Konačan rezultat postavio je Renato Stefen u 89. minutu.
Zanimljivo je bilo i u Grupi F, gde je Mančester junajted u ostavio Jang Bojse bez šansi za evropskim prolećem remijem od 1:1.
Prvi gol u Mančesteru postigao je Mejson Grinvud u devetom minutu, a konačan rezultat, kako se ispostavilo, postavio je Fabijan Rejder u 42.
O drugom učesniku nokaut faze iz Grupe F odlučiće duel Viljareala i Atalante, koji je odložen zbog snažnih i obilnih padavina snega u Italiji.
Taj duel je zbog nevremena pomeren za četvrtak.