Šampion Evrope se „okliznuo“ u Sankt Peterburgu

© AP Photo / Dmitri LovetskyDetalj sa utakmice Čelsi – Zenit
Detalj sa utakmice Čelsi – Zenit - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2021
Fudbaleri Čelsija, aktuelnog šampiona Evrope, remizirali su rezultatom 3:3 u šestom kolu Lige šampiona protiv Zenita iz Sankt Peterburga, čime su ostali bez prvog mesta u Grupi H.
Čelsi je prošao u nokaut fazu Lige šampiona, ali ne sa prvog mesta, koje je pripalo Juventusu, koji je nadigrao Malme sa 1:0.
Zenit je i pre ovog kola obezbedio odlazak u Ligu Evrope, dok je švedski klub, za koji igra naš Veljko Birmančević, završio učešće u Evropi ove sezone.
Utakmica Zenita i Čelsija obeležena je sa čak šest golova, po tri u oba poluvremena.
Londonski Plavci su poveli u drugom minutu golom Tima Vernera, ali je već na poluvremenu bilo 2:1 za domaćina, posle golova Klaudinja u 38. i Azmuna u 41. minutu.
Čelsi je u drugom poluvremenu uspeo da dođe do potpunog preokreta, pošto je prvo izjednačio Lukaku u 62, a onda pogodio i Verner drugi put u večeri u 85. minutu.
Ipak, za nerešen rezultat i veliko razočaranje tima kojeg je vlasnik Roman Abramovič pobrinuo se Erohin u 94. minutu utakmice.
Pobedu Juventusu doneo je Mojze Ken u 18. minutu, za konačnih 1:0 u Torinu protiv Malmea.
„Zvezdino dete sa druge planete“ – 30 godina kasnije: „Naš ponos je pokazao – novac nije najbitniji“
„Građani“ pali u Nemačkoj, Mesi i Mbape odbranili Pariz
Odjeci lude fudbalske večeri: MMA zahvat, tri crvena i Čolovo „kako je lep fudbal“