Srpske lavice „pojele“ Hrvatice

© Foto : FIBASrpska košarkašica Jovana Crvendakić
Srpska košarkašica Jovana Crvendakić - Sputnik Srbija, 1920, 14.11.2021
Košarkašice Srbije ostvarile su ubedljiv trijumf u Hrvatskoj u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - 84:66. Orlice je do trijumfa vodila maestralna Aleksandra Crvendakić sa 33 poena.
Izabranice Marine Maljković bolje su otvorile susret u Zaboku i prvu četvrtinu su rešile u svoju korist tesnim rezultatom 24:21.
Meč je praktično prelomljen u drugoj četvrtini kada su pod komandom nove kapitenke Tine Krajišnik-Jovanović Srpkinje stigle do dvocifrene razlike.
Na poluvremenu je prednost našeg tima iznosila čak 20 poena!
Pauza je prijala domaćim košarkašicama koje su uspele donekle da se vrate u meč, s obzirom na to da su odličnom odbranom „spustile“ Srpkinje na svega sedam poena, naspram 16 postignutih u trećoj deonici.
Ipak, odlučujuća deonica ponovo je pripala Srbiji rezultatom 22:15, a presudio je daleko veći broj skokova kao i čak šest asistencija više 21-15.
Aleksandra Crvendakić je sa pomenutih 33 poena, sedam skokova i dve asistencije bila najefikasnija u taboru Srbije za 34 minuta provedenih na parketu, podršku je imala od kapitenke Krajišnik-Jovanović koja je ubacila 15 poena uz čak devet skokova. Ivon Anderson je imala 13 poena, šest skokova i devet asistencija.
S druge strane u taboru Hrvatica, bolje od ostalih bile su Begićeva sa 19 i Dojkićeva sa 18 poena, ali to nije bilo dovoljno da se savlada inspirisana Srbija.
Hrvatska posle dve utakmice u Grupi E ima skor 1-1, dok je Srbija odigrala prvi meč i upisala je pobedu.