Nikola Kalinić - Sputnik Srbija

Zvezda „ugušila“ Partizan!

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u prvom ovosezonskom večitom derbiju protiv Partizana rezultatom 71:56 i naneli velikom rivalu prvi poraz u ABA ligi ove sezone, u osmom kolu.
Crvena zvezda je kao domaćin odigrala utakmicu u svom stilu, fokusirala se na odbranu i potpuno ugušila igru Partizana.
Tim trenera Dejana Radonjića je od početka duela gotovo uplašio rivale, poveo je sa 7:0 i pokazao svoje ambicije koje nisu nestajale čak i u momentima kada je Partizan uspevao da smanji razliku na pet poena.
Briljantan u taboru Zvezde bio je Luka Mitrović, dok je za ekipu Željka Obradovića najbolju partiju pružio Alen Smailagić.
Mitrović je duel završio sa 16 poena i sedam skokova, Ognjen Dobrić je za Zvezdu dodao jedan manje, dok je Nikola Kalinić imao 14.
Smailagić je bio jedini na visini zadatka u Partizanu, imao je 15 poena uz devet skokova, dok je Dalas Mur imao 14.
Momenat u kom je Partizan mogao da uhvati priključak propušten je u finišu treće deonice, pri vođstvu Zvezde od pet poena Smailagić je imao dva slobodna bacanja, ali ih nije iskoristio, dok je na drugoj strani Mitrović bio siguran sa penala.
Partizan je imao dobru seriju u trećoj četvrtini, ubacio je 19 poena, pošto je prethodno za 20 minuta igre upisao 21, ali je Zvezda u finalnom kvartalu imala sjajnu seriju, niz pogođenih trojki i 24 ubačenih poena što crno-beli nisu uspeli da stave pod kontrolu.
Zvezda je preuzela prvu poziciju na tabeli ABA lige, ima 7 pobeda i poraz, kao i Partizan, ali joj trijumf u derbiju daje prednost.
Derbi ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik!
20:59 14.11.2021
40' – Besmislene tenzije
Kalinić je želeo da stavi tačku na meč poenima u poslednjim sekundama, Madar ga je faulirao, a igrač Zvezde je hteo da se obračuna sa rivalom.
Sudije su gledale snimak i dosudile običan prekršaj na dve sekunde do kraja duela, dok je Kalinić dobio tehničku grešku.
20:52 14.11.2021
36' – Zvezda privodi utakmicu kraju
Izvesno je da neće biti šanse za Partizan da se vrati, iako pokazuje naznake neke bolje igre.
Prednost je i dalje velika – 65:47.
20:48 14.11.2021
33' – Zvezda dominira!
Trojke Zvezde zatvaraju utakmicu – 65:44!
20:40 14.11.2021
33' – Zvezda hita ka pobedi!
Domaći tim je rešio da stavi tačku na meč, 15 poena razlike posle pogodaka Mitrovića.
Zvezda vodi 57:42.
20:38 14.11.2021
31' – Kalinić!
Trojka reprezentativca Srbije za 50:40.
20:36 14.11.2021
30' – Zvezda odbila nalet Partizana
Smailagić je promašio slobodna bacanja, Koprivica je napravio faul, a zatim je Mitrović realizovao penale.
U poslednjem napadu Partizan nije bio precizan i u poslednju deonicu se ulazi sa 47:40 za Zvezdu.
20:30 14.11.2021
29' – Mur diže Partizan, Zvezda s Markovićem na terenu
Bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković je ušao u igru, a Mur je pisao pet poena zaredom.
Zvezda vodi 45:40.
20:27 14.11.2021
28' – Prva rupa u odbrani Zvezde
Mur je uspeo da razdvoji blok, otvorio mu se veliki prostor kroz sredinu što je i iskoristio.
Zvezda vodi 43:33.
20:21 14.11.2021
26' – Radonjić zatražio minut odmora
Četiri poena Partizana su bila razlog da Radonjić zatraži minut odmora.
Zvezda vodi 42:29.
20:18 14.11.2021
24' – Uzalud akcija Partizana, pljušte faulovi
Panter i Avramović su uspeli da stignu do lakih poena, ali je usledio odgovor Mitrovića koji je izvukao novi prekršaj odličnim pozicioniranjem pod košem Partizana.
Avramović je skrivio novi faul, Dobrić je promašio trojku, a zatim je Smailagić promašio zakucavanje.
Zvezda vodi 40:25.
20:14 14.11.2021
23' – Partizan u šoku!
Sve prolazi Zvezdi, Partizan ne može da se sastavi!
Zvezda vodi 40:23.
20:12 14.11.2021
22' – Kako igra Mitrović!
Opet je pogodio, Zvezda vodi 38:23.
20:10 14.11.2021
22' – Ode Zvezda!
Trojka Dobrića za +13!
Zvezda vodi 36:23.
20:09 14.11.2021
21' – Smailagić drži Partizan
Samo Smailagić igra u timu Partizana, na startu druge četvrtine je iznudio prekršaj na šutu i ubacio oba slobodna bacanja.
Zvezda vodi 32:23.
19:50 14.11.2021
20' – Mitrović vodi Zvezdu na poluvreme sa +11!
Kako igra Luka Mitrović!
Skok u napadu posle promašaja Dobrića je uspeo da vrati u koš, a potom je upisao nove poene.
Dosad je ubacio 12 – Zvezda vodi 32:21 na poluvremenu!
19:48 14.11.2021
19' – Ledej u šoku
Partizanov Amerikanac ne može da se pronađe, posle promašaja i jednog teškog poena izgubio je i loptu.
Usledio je novi prekršaj, Panter je faulirao Kalinića, a Ledej je zatim promašio ceo koš.
Zvezda vodi 28:21.
19:47 14.11.2021
18' – Mitrović!
Osmi poen sjajnog Mitrovića.
Zvezda vodi 27:21.
19:45 14.11.2021
17' – Smailagić!
Trojka potencijalnog reprezentativca Srbije.
Partizan je smanjio na 25:21.
19:44 14.11.2021
17' – Festival prekršaja
Nema igre, Partizan pokušava da uspostavi bolju odbranu i u tome pravi faulove, čak tri u istom napadu Zvezde.
Kuzmić je promašio oba.
Zvezda vodi 25:18.
19:42 14.11.2021
16' – Koliko minuta toliko i poena...
Partizan je za 16 minuta ubacio 16 poena posle još jednog lošeg napada.
Zvezda vodi 25:16.