Moćna Rusija pred Hrvatsku „ponizila“ Kipar sa šest golova!

© Sputnik / RFS / Uđi u bazu fotografijaFudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte
Fudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte - Sputnik Srbija, 1920, 11.11.2021
Fudbaleri Rusije savladali su selekciju Kipra rezultatom 6:0 u Sankt Peterburgu u sklopu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Fantastični ruski tim pred odlučujuću utakmicu sa Hrvatskom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo pokazao je dominaciju i strašnu ofanzivu.
Od samog starta fudbaleri Rusije krenuli su u napad i već u četvrtom minutu igre za 1:0 zatresao je mrežu Aleksandar Jerohin.
Kipar je imao samo jednu ozbiljniju šansu,a Rusi su dražali posed lopte iako nisu uspevali da uvećaju prednost.
Međutim, drugo poluvreme donelo je i prilike i dobru realizaciju istih. U 55. minutu Fedor Smolov koji je bio asistent kod prvog gola, uvećava prednost domaćeg tima na 2:0.
Prošao je samo jedan minut a već je novu šansu iskoristio Andrej Mostovoj i pogodio za velikih 3:0.
Ofanziva rsukih fudbalera se nastavila, a Kipar je sve teže uspevao da odoli pa je novi gol usledio već u 62. minutu kada je mrežu zatresao Aleks Sutormin za 4:0.
Nije to bio kraj rapsodije domaćina, ostalo je osam minuta do kraja regularnog dela igre, a u strelce se upisao i Anton Zabolotni.
Nije do kraja utakmice bilo novih strelaca, ali je bilo novog gola. „Petarda“ nije bila dovoljna pa je Jerohin zatvrio meč baš onako kako ga je i otpočeo.
Posle velikih 6:0 Rusija je prva u grupi H, a u Splitu će joj protiv Hrvatske biti dovoljan i remi za direktan prolaz na Svetsko prvenstvo.
U slučaju da Hrvatska izgubi od Malte, Rusi na gostovanju u nedelju imaju prava i na poraz.