Fudbalska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Srbija dodala gas kada je trebalo – Katar razbijen pred utakmicu godine!

Fudbaleri Srbije pobedili su Katar 4:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu „Rajko Mitić“. Strelci na utakmici bili su Saša Lukić (45+2), Lukić Jović (51), Dušan Vlahović (53) i Sergej Milinković-Savić (83).
Izabranici Dragana Stojkovića Piksija u drugom poluvremenu slomili su otpor protivnika, i u dobrom raspoloženju čekaju utakmicu sa Portugalijom koja je na programu u nedelju u Lisabonu.
Taj duel odlučiće direktnog putnika na Svetsko prvenstvo u Kataru koje se održava 2022. godine.
„Orlovi“ nisu izgledali najbolje u prvom poluvremenu, Piksi je izveo kombinovanu postavu i videlo se da ekipa nije uigrana.
Katar je bio ravnoprava rival, možda čak i konkretniji, ali kvalitet je bio na strani naše reprezentacije i to se videlo u završnici.
U poslednjim sekundama prvog poluvremena srpski fudbaleri izveli su sjajnu kontru. Živković je dodao loptu do Radonjića, a ovaj je u srcu kaznenog pronašao Lukića koji je zakucao loptu u mrežu.
Nije briljirala Srbija u prvom poluvremenu, ali sa nekoliko izmena situacija na terenu potpuno se promenila u nastavku i rutinski je slomljen otpor gostiju.
Sve je krenulo od 51. minuta kada je Luka Jović iskoristio grešku odbrane protivnika i udarcem u dalji ugao pogodio je za 2-0.
Do drugog gola se nije čekalo dugo. Samo 120 sekundi kasnije u listu strelaca upisao se Dušan Vlahović.
Usledio je nešto mirniji period, Orlovi su rutinski kontrolisali tempo i samo se čekao kraj utakmice.
A, do kraja je ekipa Dragana Stojkovića postigla još jedan gol. Uporni Vlahović je asistirao Milinkoviću-Saviću kom nije bilo teško da pogodi za konačnih 4-0.
Srbija u dobrom raspoloženju dočekuje utakmicu u Lisabonu koja je na programu u nedelju u 20.45.
Duel između Srbije i Katara mogli ste da pratite uz Sputnjik.
19:57 11.11.2021
Kraj utakmice!
Rutinska pobeda Orlova.
19:52 11.11.2021
90' – 4:0 – poslednji minuti utakmice
Još tri minuta će se igrati.
19:45 11.11.2021
83' – 4:0 – novi gol Srbije!
Strelac je Sergej Milinković-Savić na asistenciju Dušana Vlahovića.
19:42 11.11.2021
80' – 3:0 – Srbija privodi utakmicu kraju
Još deset minuta plus nadoknada vremena do kraja sureta.
19:36 11.11.2021
74' – 3:0 – Tadić zamenio Jovića
Ovacije za napadača Srbije koji je postigao sedmi gol u dresu nacionalnog tima.
19:32 11.11.2021
70' – 3:0 – mirno na terenu
Orlovi drže loptu u nogama i kontrolišu tempo meča.
19:24 11.11.2021
62' – 3:0 – Srbija rutinski održava prednost
Dva rana gola omogućila su nam da u nastavku duela igramo znatno opuštenije.
19:15 11.11.2021
53' – 3:0 – novi gol! Sada Vlahović!
Izbegao je ofsajd zamku i rutinskim udarcem savladao je golmana Katara.
19:13 11.11.2021
51' – 2:0 – Jović!
Srbija udvostručila prednost! Greška odbrane Katara, Jović je to iskoristio i savladao golmana Katara.
50' – 1:0 – Vanja Milinković Savić siguran
Solidan udarac, ali pravo u golmana Srbije i on je bez problema odbranio.
19:11 11.11.2021
49' – 1:0 – sve izmene
Vlahović je zamenio Lukića, S. Milinković-Savić zamenio je Živkovića, Račić je ušao umesto Maksimovića, a Terzić je zamenio Pavlovića.
19:08 11.11.2021
46' – 1:0 – počelo je drugo poluvreme
Veliki broj izmena napravio je Dragan Stojković Piksi, te u nastavku gledamo očekivano drugačiju postavu.
18:52 11.11.2021
Poluvreme – Srbija povela u poslednjim trenucima prvog perioda
Detalj sa utakmice Srbija – Katar - Sputnik Srbija
Nije dobro izgledala Srbija, bledo, bezidejno, ali jedan dobar napad bio nam je dovoljan za gol.
18:49 11.11.2021
45+2 – 1:0 – GOL!
Saša Lukić pogađa!
Živković je poslao odličnu loptu ka Radonjiću, ovaj je pokušao da pronađe Jovića, koji nije uspeo da dođe do lopte, ali zato jeste Lukić zakucavši je u mrežu golmana Katara.
18:45 11.11.2021
42' – 0:0 – povredio se Jović
Ali ne ozbiljno, te je nastavio utakmicu.
18:43 11.11.2021
40' – 0:0 – bledo izdanje Orlova
Bliži se kraj poluvremena, a gola ni na vidiku.
18:39 11.11.2021
37' – 0:0 – loša lopta Grujića
Radonjić je sjajno pronašao Grujića, ali je ovaj poslao jako loš centaršut. Propala je potencijalno dobra šansa.
18:36 11.11.2021
33' – 0:0 – Katar igra smislenije
Ne napadaju mnogo, ali kada to učine uglavnom je konkretno i završi se prilikom. Tako je bilo i ovoga puta, s tim što je lopta završila pored stative.
18:30 11.11.2021
27' – 0:0 – pritisak Srbije
Konačno nešto bolja igra, ali to nam za sada ne donosi dobru šansu.
18:24 11.11.2021
23' – 0:0 – sjajna odbrana Vanje!
Srbija izgleda jako loše defanzivno, to koriste gosti i dolaze do najbolje šanse na meču. Savić je sjajno odbranio šut unutar kaznenog prostora i Orlovi su dobro prošli.