Srbin oduševio protiv kaznene ekspedicije iz Napulja /video/

© AFP 2023 / FILIPPO MONTEFORTEVanja Milinković-Savić protiv Napolija
Vanja Milinković-Savić protiv Napolija - Sputnik Srbija, 1920, 17.10.2021
Vanja Milinković-Savić, golman Torina, bio je sjajan među stativama, iako su „bikovi“ sa severa Italije pretrpeli minimalan poraz od prvoplasirane ekipe Serije A.
Torino je bio veliki autsajder u Napulju, ali odolevali su i zamalo da budu prva ekipa koja će uzeti bod ekipi Lučana Spaletija.
Jedan od najzaslužnijih za rezultat 0:0, do 81. minuta, bio je srpski golman koji je u prvom poluvremenu odbranio penal Lorencu Insinjeu.
Milinković-Savić pročitao je u koju će stranu šutirati italijanski fudbaler i spretnom intervencijom odbranio mu je šut.
Torino je sačuvao mrežu zahvaljujući Milinković-Saviću, ali do kraja utakmice nije uspeo da odoli napadima Napolija.
Igrao se 81. minut kada je lopta slučajno došla do Viktora Osimena koji glavom matirao srpskog golmana.
Napoli je ostao jedina ekipa u Italiji koja posle osam utakmica ima isto toliko pobeda. Sa druge strane Torino je 12. sa samo osam bodova.
Fudbaleri FK Partizan na utakmici protiv Mladosti - Sputnik Srbija, 1920, 17.10.2021
Partizan mogao bolje, ali ponovo beži Zvezdi!