Lacio igra po notama Srbina – Sergej slomio otpor šampiona! /video/

© REUTERS / ALBERTO LINGRIASrpski fudbaler Sergej Milinković Savić
Srpski fudbaler Sergej Milinković Savić - Sputnik Srbija, 1920, 16.10.2021
Fudbaleri Lacija pobedili su Inter 3:1, u derbiju osmog kola Serije A, a srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić bio je strelac poslednjeg gola za „nebesko-plave“.
Na „Olimpiku“ je odigrana sjajna utakmica između Rimljana i aktuelnih šampiona Italije.
Gosti su prvi došli do prednosti, a domaćin je u drugom poluvremenu uspeo da preokrene i dođe do celog plena.
Milinković-Savić odigrao je dobru utakmicu i u završnici je potvrdio pobedu ekipe Mauricija Sarija.
Prvi period igre pripao je Interu. Izabranici Simonea Inzagija poveli su u 12. minutu preko Ivana Perišića.
Hrvat je uspešno realizovao penal i šampion Italije na najbolji mogući način otvorio je utakmicu.
Do poluvremena rezultat se nije menjao i Lacio je imao gol zaostatka na petnaestominutnoj pauzi.
Sari je na poluvreme očigledno održao dobar govor, pošto je Lacio u nastavku bio znatno bolji rival na terenu.
Sve je krenulo od 64. minuta kada je Ćiro Imobile sa bele tačke izjednačio.
Domaćin je nastavio da napada i u 81. minutu stigao je do preokreta. Felipe Anderson nalateo je na odbitak i bez većih problema savladao je Handanovića.
Konačan rezultat postavio je Milinković-Savić i Lacio je sa ova tri boda došao do petog mesta, te sada ima tri manje od Intera kom je ovo bio prvi poraz u sezoni.
Crnogorski fudbaler Milutin Osmajić u duelu sa igračima Gibraltara - Sputnik Srbija, 1920, 16.10.2021