Partizan mogao bolje, ali ponovo beži Zvezdi!

© Foto : FK PartizanFudbaleri FK Partizan na utakmici protiv Mladosti
Fudbaleri FK Partizan na utakmici protiv Mladosti - Sputnik Srbija, 1920, 17.10.2021
Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice rezultatom 2:0 u Humskoj, u 13. kolu Superlige.
Dok se spremaju za utakmicu u Ligi konferencija protiv Genta, ekipa Aleksandra Stanojevića fokus je stavila na domaće prvenstvo gde su novom pobedom sa nova tri boda zadržali lidersku poziciju na tabeli.
Partizan je u utakmicu sa Radnikom ušao u nešto slabijem ritmu nego na prethodnim mečevima. Dugo se čekalo na šansu sa obe strane u Humskoj.
Igrao se 25. minut kada je prvi put zapretio Siniša Saničanin, ali neuspešno. Od tog momenta ekipa se razigrala i krenula da ređa šanse.
U 33. minutu prvi gol na utakmici postigao je Miloš Jojić, nakon što se odbila lopta od Saničanina.
Nikola Terzić imao je dve prilike da dovede Partizan do veće prednosti, međutim lopta nije pronalazila put do mreže pa je tako na pauzi rezultat bio 1:0 za domaći tim.
Ekipa Aleksandra Stanojevića nastavila je ofanzivno i u drugom poluvremenu, ali su se ređale i neiskorišćene prilike.
Lazar Marković zamenio je Kvinsija Meniga i imao priliku za gol posle dobre akcije, ali lopta je prošla pored stative.
U 47. minutu drugi gol Partizana sprečio je golman Radnika, Stefan Ranđelović koji je odbranio udarac Rikarda Gomeša, najboljeg strelca beogradskog kluba.
Iskupio se za promašaj Rikardo u 73. minutu kada je zatresao mrežu posle asistencije Saše Zdjelara za 2:0.
Partizan u četvrtak ima daleko teži zadatak kada se sastaje sa Gentom u Ligi konferencija.