Beograd konačno video Obradovića i strašan Partizan na delu /video/

© Foto : Aba liga/KK PartizanRade Zagorac
Rade Zagorac - Sputnik Srbija, 1920, 09.10.2021
Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Studentskog centra u okviru trećeg kola ABA lige rezultatom 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)
Partizan je posle dva kola u gostima odigrao i prvu utakmicu ove sezone pred domaćom publikom, koja je oduševljeno dočekala Željka Obradovića.
Crno-beli od starta su u utakmicu ušli izuzetno ofanzivno i napravili seriju od sedam poena (7:2). Odličnog Uroša Trifunovića koji je u ranoj fazi upisao već osam poena uz dve trojke, ispratio je maestralnim zakucavanjem Alen Smailagić.
U odbrani je rezultat čuvao Zek Ledej koji je sa Kevinom Panterom pokazao i neke atraktivne poteze.
Sporijim ritmom ušli su košarkaši Partizana u drugu četvrtinu što je odmah bio crveni alarm za Obradovića koji je tražio tajm-aut.
Studentski centar značajno je smanjio prednost na 21:15, a za to je kriva serija grešaka domaćeg tima i slaba i neprecizna ofanziva.
Nakon tajm-auta delovalo je da je trenera najbolje slušao Smailagić koji je vezao pet poena i razbuio ekipu.
Partizan je na pauzu otišao sa dvocifrenom razlikom 37:23. U prom poluvremenu domaća ekipa pokazala je odličnu odbranu, a falio je bolji procenat uspešnog šuta sa distance.
Tokom treće četvrtine gosti su nastavili sa promašajima u napadu, a Zek Ledej je vezao dva faula. Ipak bili su tu odlični Smailagić i Trifunović da nadokande greške.
Ušao je i Kevin Panter rezultatski u utakmicu, pa je u drugom poluvremnu zabeležio i svoj 12. poen.
Sa velikom prednošću 61:44 košarkaši Partizana otišli su na odmor pred poslednju deonicu.
Krenuo je dobro tim Željka Obradovića i u poslednjoj četvrtini, ali se desila i jedna nezgodna situacija.
Dalas Mur nezgodno je doskočio i tom prilikom povredio zglob, mada deluje da neće biti ozbiljnije povrede.
Ništa se previše nije promenilo u igri, košarkaši domaćeg tima kontrolisali su utakmicu i tako došli do najubedljivije pobede u novoj sezoni.
Najefikasniji u Partizanu je bio Alen Smailagić sa 13 poena i pet skokova, a pratio ga je Kevin Panter sa jednim poenom manje , jednim skokom više i pet asistencija.
U gostima je najbolji učinak imao Vasilije Bacović koji je upisao deset poena.