Nikada ne otpisujte Sinišu Mihajlovića!

© AP Photo / Giorgio BenvenutiSiniša Mihajlović
Siniša Mihajlović - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2021
Ekipa Bolonje koju predvodi Siniša Mihajlović, srpski trener, pobedila je Lacio rezultatom 3:0.
„Kriv sam. Izvinite, kriv sam.“ Tim rečima Siniša Mihajlović počeo je razgovor sa novinarima nakon što je Bolonja čiji je on trener izgubila od Empolija rezultatom 4:2.
Tom porazu prethodio je i žestok poraz od Intera (6:1), a iz kluba su sve češće dolazile priče o otpuštanju srpske fudbalske legende.
Međutim, da li se sada sve preokrenulo?
Shvatio je Mihajlović da nešto mora da promeni za narednu utakmicu, a protivnik je bio opasni Lacio.
Srpski stručnjak ipak je pokazao da njegov tim nije za potcenjivanje. Bolonja je demonstrirala silu protiv Lacija i slavila rezultatom 3:0.
Fudbaleri Lacija odigrali su odličan meč protiv Rome, a gol je tada postigao i Sergej Milinković Savić. Protiv Mihajlovićeve ekipe, ipak, nije bilo ni traga od te energije iz meča sa Romom.
Već u prvom poluvremenu Bolonja je stekla veliku prednost od 2:0.
Najpre je pogodio Musa Berou u 14. minutu, a tri minuta kasnije loptu u mrežu poslao je i Artur Teat.
Za konačni rezultat gol je postigao i Aron Hiki u 68. minutu, a da sačuvaju prednost fudbalerima Bolonje pomogao je i Federiko Aćerbi, štoper Lacija koji je u 76. minutu dobio crveni karton.
Tim Siniše Mihajlovića trenutno je posle pobede na šestom mestu tabele Serije A, sa 11 bodova.
Isto toliko imaju Lacio, Juventus i Atalanta, a sada ostaje pitanje da li će srpski stručnjak biti smenjen nakon odlične partije Bolonje.
Mihajlović posle pobede nije srećan što se odlazi na pauzu baš kada je tim ušao u pobednički ritam.
„Naš put je jasan, a na njemu ne smemo da dozvolimo ovoliko padova i uspona kao sada. Prava je šteta što baš u ovom trenutku nastupa prvenstveni predah, sada kada smo pobedili i igrali dobro. Nadajmo se ćemo i posle te pauze igrati dobro“, objasnio je srpski trener.
Takođe, iako je njegov tim prekinuo crni niz, Mihajlović nije najzadovoljniji igrom.
„Iskreno, ja volim da igram ofanzivnije od ovoga što smo sada prikazali. Nije ovo današnje izdanje ono kako ja vidim fudbal: igrati u formaciji 4–2–3–1 može da bude mnogo agresivnije, ali morao sam da pribegnem nešto zatvorenijem stilu, kako bih ove mlade momke zaštitio. Tako da... Nisam siguran da će ovakav modul igre ostati za stalno“, zaključio je Siniša Mihajlović.