Mihajlović besan kao ris: „Sudije moraju da nauče...“

© AP Photo / Massimo PaoloneSiniša Mihajlović
Siniša Mihajlović - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2021
Bolonja Siniše Mihajlovića remizirala je sa Đenovom u utakmici petog kola Serije A - 2:2, a Siniša Mihajlović je isključen u finišu susreta zbog protesta. Srpski stručnjak bio je besan zbog penala koji je 89. minutu dosuđen za goste.
Siniša Mihajlović poznat je po "kratkom fitilju" i kao neko ko ne može da prećuti ukoliko smatra da trpi nepravdu.
Bolonja je minulog vikenda ponižena od Intera u Milanu rezultatom 6:1 i momentalno su počele priče o Mihajlovićevoj smeni, uprkos činjenici da klub beleži najbolji start u poslednjih 15 godina.
U utakmicu sa Đenovom očekivano su ušli u grču posle onog što im se dogodilo na „Meaci“ pa je prvo poluvreme proteklo bez golova. Ipak, u nastavku čak četiri, a Mihina Bolonja je u dva navrata imala prednost.
Poslednji put sve do minut pred kraj isteka regularnih 90, kada je glavni sudija kontakt Bonifacija nad Kalonom okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu.
Besan kao ris bio je Siniša Mihajlović, smatrajući da je toj situaciji prethodio faul nad Bonifacijem, ali kako sudija nije želeo da promeni odluku, Srbin je na kraju morao pre vremena na hlađenje.
Siniša nije mogao da se smiri, pogotovo što je Domeniko Krišito pogodio „s kreča“ i obezbedio bod Đenovi.
Usledila je konferencija za medije gde je Mihajlović podigao buku zbog svega što se izdešavalo Renato Dal' Ari.
„Prvo je gurnut Bonifaci, bio je prekršaj nad njim. Dok je padao sleteo je na protivnika, ali to je sve. Kazna ne postoji, penal ne postoji, sudije moraju da nauče pravilno da procenjuju prekršaje. Razočaravajuće je za mene i moje momke nerešen rezultat, učinili smo sve da pobedimo u ovom meču. Đenova je dobra ekipa, ali nije stvorila mnogo prilika“, poručio je Siniša.
Osvrnuo se Mihajlović i na prvo poluvreme bez golova, potvrdivši da se radilo o posledicama prethodnog meča sa Interom.
„Bili smo napeti u prvom poluvremenu, ali smo se oporavili posle pauze. Ponavljam, razočarani smo, to je sve što mogu da kažem“.
Bolonja je posle pet odigranih kola italijanskog šampionata peta na tabeli sa osam osvojenih bodova uz gol-razliku 7:10.
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2021
Navijačko bezumlje u BiH: Trenera jurili motkom, sudiji zapalili automobil /video/
Masimilijano Alegri, italijanski fudbalski trener - Sputnik Srbija, 1920, 21.09.2021