Dok se Sergej i Dušan raduju – Arnautović i Mihajlović nemaju mira zbog penala /video/

© AP Photo / Marco BuccoDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 26.09.2021
Tokom utakmica šestog kola Serije A viđeni su novi golovi Dušana Vlahovića i Sergeja Milinkovića Savića, srpskih reprezentativaca, ali i strašna povreda Paola Dibale, kapitena Juventusa.
Juventus je u šestoj utakmici italijanskog prvenstva došao do tek druge pobede, dok Fiorentina ima dve više.
Dušan Vlahović na gostovanju italijanskom klubu Udineze upisao je četvrti pogodak ove sezone u dresu Fiorentine.
Maestralni srpski reprezentativac u 16. minutu pogodio je sa bele tačke čime je upisao i konačni rezultat 1:0
Posle duela Valasa i Đakomo Bonaventure VAR je odlučio da je penal za Vlahovićev tim, a najsigurniji sa bele tačke i ovoga puta je bio precizan.
Za Fiorentinu igrala su četiri srpska fudbalera, odnosno pored Vlahovića na terenu su bili i Nikola Milenković. Matija Nastasić i Aleksa Terzić koji je debitovao u Seriji A.
U rimskom derbiju između Lacija i Rome, u desetom minutu pogodio je za vođstvo Sergej Milinković–Savić.
Srpski reprezentativac nakon što je zatresao mrežu ostao je da leži na travi zbog udarca Rominog golmana Patricija, ali se ubrzo pridigao. Meč je završen pobedom Lacija od 3:2.
U Torinu, Juventus je nastavio da se muči. Fudbaleri „stare dame“ upisali su tek drugu pobedu na italijanskom prvenstvu rezultatom 3:2 protiv Sampdorije.
Nakon odlaska Kristijana Ronalda u Mančester junajted, Juventus se konstantno suočava sa problemima, a sada je usledio još jedan novi.
Paolo Dibala, postigao je u 10. minutu gol kojim je Juventus poveo, ali deset minuta kasnije morao da je napusti teren.
Argentinac se povredio u toku defanzive, a onda je u suzama napustio teren. Delovalo je kao da je Dibala povredio mišić na levoj nozi, a sudeći po reakciji povreda je ozbiljna.
To dodatno komplikuje situaciju u Juventusu s obzirom na to da ih čeka duel sa Čelsijem u Ligi šampiona kao i derbi Serije A sa Torinom.
Srpski trener Siniša Mihajlović pretrpeo je poraz sa svojim timom Bolonjom od Empolija koji je slavio 4:2.
Marko Arnautović promašio je penal pa je tako Bolonja ispustila priliku za preokret, a nakon novog poraza italijanski mediji spekulišu o otpuštanju srpskog trenera.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021
Mitrović je uhvatio zalet i ne namerava da se zaustavi!
Marko Nikolić na meču Lokomotive i CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021
Kung-fu potez preseo Srbinu i Lokomotivi /foto/
Pep Gvardiola, menadžer Mančester sitija, i Tomas Tuhel, menadžer Čelsija, pred početak finala Lige šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021