Mitrović je uhvatio zalet i ne namerava da se zaustavi!

© AP Photo / Nick PottsAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021
Srbin je u strašnoj formi! Aleksandar Mitrović postigao je novi pogodak u Čempionšipu, ovoga puta protiv Bristol sitija u gostima, gde je njegov Fulam odigrao nerešenih - 1:1.
Srpski reprezentativac nastavio je da teroriše mreže na Ostrvu i stigao je već do sedmog gola ove sezone u, drugom po jačini takmičenju engleskog fudbala.
Inače, kada se gledaju i reprezentativne obaveze dolazi se do brojke od devet golova i tri asistencije koliko je Mitrović dao od starta sezone, na svega deset utakmica, što su impoznatne brojke.
Prava je šteta što Fulam na krilima srpske-gol mašine nije uspeo da stigne do sva tri boda na nezgodnom gostovanju.
Mitrović je pogodio u 50. minutu na asistenciju Harija Vilsona, da bi Kesi Palmer u 79. minutu doneo izjednačenje Bristolu i konačan rezultat.
Devetka „kolibara“ trenutno deli prvo mesto na listi strelaca sa još trojicom fudbalera, ali ono što je najbitnije jeste da je produžio golgeterski niz.
Mitrović ove sezone u Čempionšipu nije pogodio ili asistirao samo u dva navrata. U remiju sa Midlzbroom (1:1) na otvaranju prvenstva, kao ni protiv Blekpula u šestom kolu (0:1).
Tresao je mreže protiv Birmingema i to dvaput (4:1), gol i asistenciju imao je protiv Hadersfilda (5:1) i Stouka (3:0).
Prošlog vikenda Fulam je neočekivano poražen od Redinga Veljka Paunovića (2:1), a srpski napadač upisao je asistenciju.
Posle devet odigranih kola Fulam je četvrti na tabeli Čempionšipa sa 17 osvojenih bodova, dok prvoplasirani Bornmut ima 21.
Marko Nikolić na meču Lokomotive i CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021
Kung-fu potez preseo Srbinu i Lokomotivi /foto/
Pep Gvardiola, menadžer Mančester sitija, i Tomas Tuhel, menadžer Čelsija, pred početak finala Lige šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 25.09.2021