Problemi u raju: Mesi odbio da pruži ruku Poketinu: „Hteo sam da ga zaštitim“ /video/

© AP Photo / Francois MoriLeo Mesi na debiju za PSŽ protiv Remsa
Leo Mesi na debiju za PSŽ protiv Remsa - Sputnik Srbija, 1920, 20.09.2021
Pari Sen Žermen je kasnim golom Maura Ikardija pobedio Lion rezultatom 2:1 u Ligi 1, ali je meč ostao u senci poteza Lea Mesija koji je odbio da pruži ruku treneru Maurisiju Poketinu prilikom napuštanja terena.
Problemi u raju, a tek su na početku zajedničke priče. Argentincu koji je ovog leta u senzacionalnom transferu stigao iz Barselone u Pariz očigledno se nije dopalo što je u 76. minutu, pri rezultatu 1:1 morao da izađe iz igre, a zamenio ga je znatno defanzivniji Ašraf Hakimi.
Jasno je da su brojne kamere i fotoreporteri na Parku prinčeva zabeležile trenutak kada Mesi izlazi i prolazi pored zemljaka Poketina, ostavljajući „u vazduhu“ njegovu ruku.
Lion je poveo preko Pakete u 54. minutu, da bi u 66. iz sumnjivog penala izjednačio Nejmar.
I tada je bilo jasno ko će izvoditi penale, jer Brazilac nije dopustio Leu Mesiju da upiše prvenac i to na derbiju pred pariskom publikom.
A onda je usledio novi šok za jednog od najboljih fudbalera u istoriji najvažnije sporedne stvari na svetu jer je pre vremena morao s terena.
Posle kiksa koji je PSŽ imao u Belgiji protiv Briža na startu Lige šampiona (1:1), na pomolu je bio novi, ali se za osvajanje sva tri boda postarao rezervisa Mauro Ikardi koji je pogodio Lionovu mrežu u 92. minutu.
Inače, Poketino se oglasio posle susreta i popričao o onom što se dogodilo sa Mesijem.
„Doneli smo odluku o Mesijevoj izmeni zbog moguće povrede u budućnosti. Dolaze važne utakmice i moramo da ga zaštitimo. Ovo su odluke koje donosimo za tim. Svi znaju da imamo dobre igrače, moramo da donosimo ovakve odluke, čak i kada se njima do ne dopada“, poručio je trener „svetaca“.
Pari Sen Žermen na otvaranju nove sezone u Francuskoj ima šest od šest kao što je to prošle godine bio slučaj sa Lilom koji je na kraju osvojio titulu.
Detalj sa večitog derbija - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Lepi golovi, šanse, varnice i sudija Simović – Partizan i Zvezda podelili bodove u Humskoj! /video/