Spektakl u Londonu – Matić režirao pobedu, legenda se obrukala penalom! /video/

© AP Photo / Ian WaltonFudbaleri Mančester junajteda
Fudbaleri Mančester junajteda - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Fudbaleri Mančester junajteda su na spektakularan način uspeli da ostvare pobedu u petom kolu Premijer lige na gostovanju Vest Hemu u Londonu rezultatom 2:1.
Ekipa Junajteda se našla u velikom problemu posle poraza od Jang Bojsa u Ligi Evrope, ali je u neverovatnoj utakmici u domaćem prvenstvu upisala trijumf.
Junajted je gubio od 30. minuta kada je gol za domaće postigao Said Benrahma, prevarivši golmana Davida de Heu, ali...
Radost domaćih trajala je svega pet minuta, Kristijano Ronaldo je svoji promašaj „pokupio“ u petercu i doneo izjednačenje.
Prilike su se nizale do kraja poluvremena, drugo nije bilo toliko sadržajno sve do 89. minuta.
Nemanja Matić, bivši reprezentativac Srbije, svega minut pošto je ušao na teren asistirao je Džesiju Lingardu koji je postigao predivan pogodak.
Drama tu nije prestala, u četvrtom minutu nadoknade vremena Vest Hem je dobio penal, menadžer Dejvid Mojs je na teren poslao Marka Nobla da izvede penal, ali je on to učinio veoma loše što je De Hei ostavilo lagan posao.
Nobl je legenda kluba, ali je sasvim sigurno doživeo najteži trenutak u svojoj karijeri.
Junajted je drugoplasirani na tabeli sa 13 bodova, dok je Vest Hem na osmom mestu sa osam poena iz pet mečeva.