Detalj sa večitog derbija - Sputnik Srbija

Lepi golovi, šanse, varnice i sudija Simović – Partizan i Zvezda podelili bodove u Humskoj! /video/

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u meču osmog kola Superlige koji je odigran na stadionu u Humskoj 1.
Više od 16.000 navijača na stadionu Partizana imalo je priliku da vidi veoma dinamičnu utakmicu i dva lepa gola, uz pregršt šansi na obe strane.
Gol za Partizan, fenomenalnim udarcem sa više od 20 metara u 37. minutu je postigao Bibras Natho, a izjednačenje je doneo Aleksandar Katai u 83. minutu.
Večiti rivali ostaju na istom bodovnom razmaku na tabeli, Partizan sada ima 22, a Zvezda 20 poena.
Zvezda je bolje ušla u meč, videlo se da izabranici trenera Dejana Stankovića imaju veliku želju da pobede večitog rivala, ali iz ofanzive u prvih pola sata nisu profitirali previše.
Izdvaja se prilika koju je u ranoj fazi meča imao Luis Dioni, Siniša Saničanin i Igor Vujačić su se spetljali, gotovo sudarili u kaznenom prostoru i omogućili Francuzu veliku priliku.
Dioni, međutim, nije umeo da se snađe, šutirao je mlako i neprecizno, dovoljno da mladi golman Aleksandar Popović sigurno reaguje.
U 31. minutu Katai je udarcem glavom pogodio prečku, a šest minuta kasnije usledila je spektakularna „bomba“ Bibrasa Natha.
Izraelac gotovo da se nije video na terenu do tog momenta, napao je sa desnog krila, ušao u centralni deo terena i sa više od 20 metara raspalio levom nogom.
Milan Borjan, golman Zvezde, delovao je uspavano i nespremno tako da je lopta svom silinom ušla pravo u njegovu mrežu.
Od tog momenta uvukla se zebnja u redove Zvezde, Partizan je nastavio da napada, Natho je već u narednom napadu imao veliku šansu, a pred kraj poluvremena Aleksandar Dragović je sprečio katastrofu pravovremenom reakcijom u kaznenom prostoru.
Nastavak meča doneo je novu ofanzivu Partizana koja je okončana golom Rikarda Gomeša u 49. minutu, ali je sudija Novak Simović taj pogodak poništio.
Razlog – duel levih bekova dva tima, Slobodana Uroševića i Milana Rodića posle koga je Rodić završio na zemlji, dovoljno da Simović signalizira prekršaj, iako je u prethodnom delu meča tolerisao grublju igru.
Trener Zvezde Stanković je krenuo na sve ili ništa, ubacio je u igru mladog Marka Lazetića koji je u 53. minutu imao sjajnu priliku, ali je Partizan ponovo bio bliži golu.
U 61. minutu Jović je lepo prošao desnom stranom, lopta je stigla u šesnaesterac do Rikarda, on se osvrnuo oko svoje ose i umesto da doda loptu slobodnom Uroševiću šutirao je pored gola.
Od 80. minuta stvari su se promenile, Zvezda je na krilima mladih igrača zaigrala ofanzivno, ali je u centru pažnje bio Aleksandar Katai – prvi udarac glavom nije bio precizan, ali naredni jeste.
Minut kasnije u kaznenom prostoru Partizana dogodio se karambol, u duelu su bili Vujačić i Lazetić, delovalo je da ima elemenata za kontrafaul, ali je lopta stigla do Rodića koji je potom „pogodio“ Kataija u glavu.
Golman Popović nije imao šanse da reaguje, rezultat je bio izjednačen, uprkos protestima klupe Partizana i zahtevima da se reaguje iz VAR sobe.
Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, rivali su podelili bodove i prikazali odličnu igru, na radost navijača kojih odavno nije bilo u duelima večitih protivnika.
© Sputnik / Lola ĐorđevićDetalj sa večitog derbija
Detalj sa večitog derbija - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Detalj sa večitog derbija
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
19:58 19.09.2021
90+4' – Kraj! Nerešeno!
Večiti rivali su podelili bodove u 165. večitom fudbalskom derbiju.
19:52 19.09.2021
90' – Kakva šteta za Partizan!
Rikardo je pokušao da napadne, Rodić je bio odličan u odbrani, lopta je stigla do Šćekića, ali je on promašio...
19:50 19.09.2021
88' – Holender menja Jojića
Partizan kreće u ofanzivu...
87' – Pokušaj Meniga
Nedavno pojačanje Partizana je stiglo do gol šanse, ali je usledio loš šut.
19:48 19.09.2021
84' – Protesti iz tabora Partizana
Duel koji je prethodio golu je ličio na prekršaj, Vujačić je glavom išao na loptu koju je Lazetić udario nogom.
Stručni štab Partizana je veoma ljut, ali Simović neće promeniti odluku.
19:44 19.09.2021
83' – Gol! Katai za izjednačenje!
Velika gužva u kaznenom prostoru je izrodila loptu na bok, Rodić je sjajno centrirao, pravo na glavu Kataiju koji se poklonio, ubacio loptu u mrežu i izjednačio.
1:1 u večitom derbiju!
19:42 19.09.2021
80' – Velika prilika za Zvezdu!
Centaršut sa boka je padao u kazneni prostor, Katai je naleteo na loptu, gađao je glavom, ali nije bio precizan.
19:40 19.09.2021
77' – Stanković šalje još jednog „klinca“ u vatru
Petar Stanić, mladi vezista, zamenio je Sekua Sanoga.
19:35 19.09.2021
72' – Izmene na obe strane
Ivanića je zamenio Falko, a Natha Šćekić.
Partizan vodi 1:0.
19:32 19.09.2021
69' – Kanga bez fokusa
Prvi put na utakmici ofanzivac Zvezde je oprobao udarac, ali daleko preko gola.
19:28 19.09.2021
65' – Dve izmene u Partizanu
Kvinsi Menig menja povređenog Lazara Markovića, dok Nemanja Jović mesto ustupa Nikoli Terziću.
19:24 19.09.2021
61' – Kakva prilika za Partizan!
Jović je sjajno uleteo u kazneni prostor, pronašao je Rikarda, on se okrenuo oko svoje ose, imao je Uroševića na dodavanju, ali je odlučio da šutira.
Lopta je prohujala pored stative, iz šuta sa šest metara.
19:23 19.09.2021
60' – Dobar šut Rikarda
Rikardo je imao odličan pokušaj izvan kaznenog prostora, ali nije dobro nanišanio.
Ostaje 1:0 za Partizan.
19:19 19.09.2021
55' – Kraj za Erakovića
Jeste odličan bio mladi defanzivac, ali Stanković želi napad – zato je na teren poslao Milana Gajića.
19:17 19.09.2021
54' – Sjajni dueli Erakovića i Jovića
Dva „bonus“ igrača sa obe strane vode velike borbe uz aut-liniju.
Za sada, Eraković nema problem da zaustavi Jovića.
Nemanja Jović i Strahinja Eraković - Sputnik Srbija
19:15 19.09.2021
53' – Lazetić zapretio!
Mladi fudbaler Zvezde je posle osam minuta na terenu ušao u prvu šansu, ali njegov šut je izblokiran.
19:12 19.09.2021
49' – Poništen gol Partizana!
Simović je dosudio prekršaj, arbitar je procenio da je Urošević pre dodavanja lopte Rikardu napravio prekršaj nad Rodićem.
19:11 19.09.2021
49' – Gol! Partizan vodi 2:0!
Kakav start drugog poluvremena za crno-bele, Rikardo je zatresao mrežu Zvezde posle kornera Jojića!
19:09 19.09.2021
46' – Stanković kreće u napad!
Marko Lazetić, ofanzivni vezista, zamenio je Nenada Krstičića i to znači da će Zvezda pokušati da pojača napade.
18:51 19.09.2021
45' – Poluvreme!
Partizan vodi 1:0, bio je bolji za gol Bibrasa Natha u 37. minutu, iako je Zvezda do tog momenta imala više od igre.
Zvezda je imala prilike preko Dionija, Kataija, Ivanića, golman Popović je imao posla, ali je Borjan potom preuzeo tu ulogu na drugoj strani.
Partizan se otvorio posle gola, koristio je šok igrača Zvezde i zapretio još nekoliko puta.
Nema sumnje, očekuje nas spektakularno drugo poluvreme, ostanite uz Sputnjik sport!