Hrabra Slovenija je saznala kako izgleda godina Italije /video/

© Foto : CEVItalija odbojka
Italija odbojka - Sputnik Srbija, 1920, 20.09.2021
Odbojkaši Italije novi su prvaci Evrope, nakon što su u velikom finalu odigranom u Poljskoj pobedili posle drame Sloveniju rezultatom 22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11.
Hrabra Slovenija saznala je kako izgleda godina Italije koja je osvojila Evropsko prvenstvo u fudbalu, počistila je i Srbiju usred Beograda u košarkaškom kvalifikacionom turniru za odlazak na Olimpjske igre u Tokiju...
Kasnije je Lamon Marsel Džejkobs u Japanu bio najbrži na 100 metara s vremenom 9,8 sekundi.
Slovenci su odlično otvorili finale protiv Azura koji su u polufinalu eliminisali Srbiju rezultatom 3:1 u setovima.
„Zmajčeki“ su u poljskom gradu Katovice uspeli da reše prvi set u svoju korist 25:22, ali je Italija već u sledećem uspela da se vrati i da izjednači.
I ponovo su Slovenci uspeli da povedu u setovima 2:1, ali je italijanska mladost došla do izražaja.
Prvo su uspeli još jednom da izjednače, a onda i da u odlučujućem petom setu, posle prave drame, dostojne jednog finala Evropskog prvenstva, i da slave rezultatom 15:11.
Italija je to sedma titula šampiona Starog kontinenta, a treći put su uspeli da je osvoje bez poraza.
S druge strane, Slovenci su treći put poraženi u finalu.
Azure su do evropske krune vodili Daniele Lavija sa 21 poenom i Alesandro Mikeleto koji je postigao 17, dok je kod Slovenaca bolji od ostalih bio Alek Panejk sa 16 poena.
Podsetimo, odbojkaši Srbije ostali su bez bronzane medalje pošto je od njih u tri seta u bila uspešnija reprezentacija Poljske.
Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Srbija se raspala pred Poljskom i ostala bez bronze
Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Poraz koji ostavlja rane: Nije dobro, ali Srbija ne sme nikada da se preda!