Dva poena presudila Srbiji /video/

© Foto : CEVOdbojkaši Srbije – Evropsko prvenstvo
Odbojkaši Srbije – Evropsko prvenstvo - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2021
Odbojkaši Srbije izgubili su u polufinalu Evropskog prvenstva od selekcije Italije, a kraj prvog seta te utakmice odlučila su dva čelindža.
Srpski odbojkaši hrabro su ušli u prvi set protiv Italijana, pa se u tim trenucima na terenu vodila ravnopravna borba.
Kako je set odmicao, šampioni Evrope sticali su prednost, a onda su se dogodile dve situacije koje su presudile.
Pri rezultatu 23:22 selekcija Srbije tražila je video proveru, a sudija je nakon toga doneo odluku da se poen ponovi.
Italijani su ipak uspeli i nakon ponovljenog servisa da realizuju taj poen u svoju korist, a nakon toga usledila je nova prednost srpskih odbojkaša.
Igrao se poen na set loptu Srbije 24:23 i već je krenulo slavlje u timu Slobodana Kovača, ali Italija je tražila proveru.
Sjajan blok Uroša Kovačevića ipak je završio u autu.
Nakon te dve video provere, odbojkaši Srbije borili su se za svaki poen, ali Italijani nisu posustali nijednog trenutka.
Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021