Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Srbiji pala kruna, Italija u finalu Evropskog prvenstva /video/

Odbojkaši Srbije poraženi su u polufinalu Evropskog prvenstva od Italije - 27:29, 22:25, 25:23, 18:25. Vladari Starog kontinenta tako su ostali bez mogućnosti da odbrane krunu, dok će „azuri“ u finalu u nedelju igrati protiv Slovenije koja je priredila čudo i eliminisala domaćina Poljsku. Naše odbojkaše očekuje meč za treće mesto sa Poljskom.
Srbija je dobro otvorila meč sa Azurima, ali kako je vreme odmicalo tako je dolazilo do pada u igri izabranika Slobodana Bobe Kovača.
Igralo se u prvom setu poen za poen, a bolji iz te bitke posle velike drame izašli su Italijani.
Taj osvojeni prvi set, dao je krila učenicima De Đorđija pa su sa daleko više samopouzdanja zaigrali u nastavku.
Nerešiva enigma za „plavu četu“ tokom čitavog susreta bio je maestralni Mikjeleto, koji je meč završio sa 20 poena.
Srbija je posle drugog izgubljenog seta zaigrala na sve ili ništa i uspela je da baci na kolena rivala u trećem setu.
Slobodan Kovač je pravovremeno uzimao tajmaut, objasnivši Atanasijeviću, Podraščaninu i Kovačeviću da nigde ne žure, jer su oni ti koji vode u finišu trećeg seta i da će ga i osvojiti.
Tako je i bilo, „plava četa“ je uspela da okonča taj period igre rezultatom 25:23. I taman kada su mnogi pomislili da će Srbija uspeti u potpunosti da se vrati u život i da se bori za taj peti, odlučujući set, dogodilo se suprotno.
Italijani su otvorili set sa 5:0 i tada je bilo jasno u kom pravcu idu stvari. Stao je servis našeg tima, dok su s druge strane Azuri „leteli“ na sve strane i servirali as udarce.
Na kraju su uspeli da slave rezultatom 25:18 i da se plasiraju u zasluženo finale gde ih u nedelju uveče očekuje Slovenija, dok će Srbija od 17.30 igrati za bronzu protiv Poljske.
Polufinalni meč između Srbije i Italije u poljskom gradu Katovice, mogli ste uživo da pratite uz Sputnjik sport.
Mikasa - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021
Bože pravde: Poljaci su ih uvredili, a onda je usledila surova osveta zbog Srbije /video/
Srpski odbojkaš Aleksandar Atanasijević - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021
Bata za Sputnjik pred borbu za finale: Čekam govor profe Radakovića!
23:26 18.09.2021
18:25 (1:3) - Kraj! Italija je u finalu, poraz Srbije!
Odbojkaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale, bolji rival bila je Italija u četiri odigrana seta. Uspeli su Azuri da iskoriste četvrtu meč loptu i da se izbore za meč sa Slovenijom.
23:24 18.09.2021
16:24 (1:2) - Meč lopta!
Italijani stižu do meč lopte.
23:23 18.09.2021
16:23 (1:2) - Italijani fantastični.
Nema se šta zameriti odbojkašima Srbije, jednostavno Italijani igraju kao u transu.
23:21 18.09.2021
15:20 (1:2) - Blok Kovačevića!
Spreman je bio blok Srbije i uspeli smo da smanjimo na pet poena razlike.
23:20 18.09.2021
13:19 (1:2) - Petrić!
Uspeo je Petrić da osvoji 13. poen za Srbiju, ali Italijanima nedostaje još samo šest poena za plasman u finale.
23:18 18.09.2021
11:18 (1:2) - Đaneli uzvraća!
Nikako Srbija ne uspeva da veže dva poena.
11:17 (1:2) - Atanasijević poentira.
Izborio se Bata Atanasijević za poen.
23:17 18.09.2021
10:17 (1:2) - Italija gazi ka finalu!
Novi as azura, Kovač tražio tajmaut. Srbiji je neophodno čudo kako bi se vratila u meč.
23:16 18.09.2021
10:15 (1:2) - Prolazi napad Krsmanovića!
Odlično je reagovao Krsmanović u uspeo da prevari blok Italije.
23:15 18.09.2021
8:14 (1:2) - Italijani ne greše
Održavaju šest poena prednosti, Srbija srlja ka porazu.
23:13 18.09.2021
6:11 (1:2) - Krsmanović prolazi!
Teško Srbija osvaja poene, ali razlog za to je odlična igra Italije.
23:11 18.09.2021
5:10 (1:2) - Kovačević smanjuje!
Italija održava prednost od pet poena od početka četvrtog seta.
23:09 18.09.2021
4:8 (1:2) - Atanasijević u aut.
Šteta, pokušao je Atanasijević iz teške pozicije, ali je pogrešio.
23:06 18.09.2021
2:5 (1:2) - As za Srbiju!
Petrić je uspeo iz servisa da poentira uz pomoć sajle.
1:5 (1:2) - Konačno!
Srbija stiže do prvog poena u četvrtom setu.
0:5 (1:2) - Loše, loše.
Srbija ne može da osvoji poen, s druge strane Italijani su se razigrali.
23:04 18.09.2021
0:4 (1:2) - Ancani blokira Atanasijevića
Italijani su brutalno otvorili ovaj set i ekspresno vode 4:0.
23:03 18.09.2021
0:2 (1:2) - Đaneli!
Odličan servis Simonea Đanelija i Italija je na startu četvrtog seta na plus dva.
23:02 18.09.2021