Bože pravde: Poljaci su ih uvredili, a onda je usledila surova osveta zbog Srbije /video/

Mikasa
Mikasa - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021
Kakav šok za aktuelnog svetskog prvaka! Na papiru otpisana reprezentacija Slovenije, kojoj je pred polufinalni susret sa Poljskom puštena himna „Bože pravde“ uspela je da šokira domaćina u četiri seta - 25:17, 30:32, 16:25, 35:37 i plasira se u finale Evropskog prvenstva.
Malo ko je verovao da će u gradu Katovice Slovenci imati uopšte šta da traže protiv Poljaka, a sada su dočekali da se u finalu bore sa Srbijom ili Italijom u meču koji se igra od 21 čas, a možete uživo uz Sputnjik sport da pratite.
Poljaci su nanišanili zlato, kako bi kompletirali evropsko i svetsko, a onda su se na pretposlednjem stepeniku sapleli.
Utakmici je prethodio nesvakidašnji gaf organizatora, koji je Slovencima pustio himnu Srbije. Usledili su zvižduci navijača, a očigledno je i odbojkaše Slovenije to motivisalo.
Ipak nije dobro počelo za goste jer su Poljaci prvi set rešili u svoju korist sa ubedljivih 25:17.
Mirisalo je na propast Slovenaca, ali su se onda trgli i zaigrali fantastičnu odbojku.
Lomilo se u drugom setu, igralo se poen za poen, na razliku. Sve dok Slovenci nisu uspeli da privedu set kraju rezultatom - 32:30.
To kao da je demoralisalo domaćina kojem su se „vezale ruke“. Nizale su se greške, ekipa je bila u psihološkom padu što su Klobučar, Cebulj, Kozamernik znali da kazne i da slave u trećem setu sa neverovatnih 25:16.
A onda je usledila prava drama, dostojna polufinala Evropskog prvenstva. Poljaci su shvatili da je vrag odneo šalu, dok su Slovenci videli da i te kako imaju šta da traže protiv izrazitog favorita.
Nokautirali su Poljake u četvrtom setu koji im je pripao rezultatom 37:35, čime su kreirali senzaciju, trasiravši sebi put u veliko finale gde će udariti na boljeg iz drugog polufinala Srbija - Italija.
Zvižduci himni Srbije – ni krivoj ni dužnoj /video/
Odbojkaši Srbije u meču protiv Ukrajine na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021